Su Abone İşlemleri

Su Abone İşlemleri

30

Mülk Alırken veya kiralarken; satın alacağınız veya kiralayacağınız mülke ait abone sözleşmesi ve borç olup olmadığını araştırın ve sayacın endeksini tespit edin. Aboneliği üzerinize devralın. Daha sonra oluşabilecek olumsuzluklar (su kesimleri ve borç takip eylemleri ) ile karşılaşabilirsiniz.

Mülkten Ayrılırken ; sayacınızın üzerindeki endeksi mutlaka SASKİ'ye bildirip son faturanızı hazırlatın ve tüm eski borçlarınızı ödeyin.

Arkanızda bıraktığınız borç nedeniyle yeni mülkünüzün suyu kesilir ve yasal işlemler başlatılır.

Sayaç Değişimi

Bozulan, patlayan, camı kırık ve mührü kopuk vb. su sayaçlarının mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda abonelerimiz, su faturası ile zonguldak Perşembe Belediyesi kattaki Sayaç Denetim Şefliğine başvurmak zorundadırlar. Aksi halde su tüketimleri kıyas yoluyla faturalandırılır.

Abonelerimizin bozuk olan su sayaçlarını Perşembe Beldemize’ze bildirmeden değiştirmeleri halinde haklarında Tarifeler Yönetmeliği’nin 32-33 ncü maddelerine göre cezai işlem yapılır. Damga süresi dolmuş ev tipi (DN 20 mm) su sayaçlarının tamir ve bakımları ekonomik olmadığından, Perşembe Beldemizin' tarafından sadece sayaç sökme/takma bedeli alınarak yapılacak periyodik sayaç değişimleri ile her türlü bakım işleri, abonelerden alınan '' Bakım Bedeli'' karşılığı ücretsiz olarak yapılır. Aboneler, ilk abonelikte yeni takılacak olan ve İdarece belirlenmiş kriterlerdeki sayaçları kendileri temin ederler.

Mevcut aboneliğe ait ve kendi kusurlarından kaynaklanan nedenlerle hasarlı, camı kırık, mührü kopuk, dondan patlamış vb. durumlarda değiştirilmesi gereken ve sayaçları kendileri satın alabilecekleri gibi, İdareden takılmasını da talep edebilirler. Bu durumda, sökme-takma bedeli ve ilave olarak sayaç bedeli ilk su faturasına yansıtılır. Sayaçlar Perşembe Belediyesi personeli tarafından yerine takılır.

 

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam