YENİ SAĞLIK OCAĞI VE 112 ACİL İSTASYONU İNŞAATINA 5 AY SONRA YENİDEN BAŞLANDI...........................................

YENİ SAĞLIK OCAĞI VE 112 ACİL İSTASYONU İNŞAATINA 5 AY SONRA YENİDEN BAŞLANDI...........................................

6 ay önce ihalesi yapılan ve Mart ayında Korona virüs salgını ve bazı teknik sebeplerden dolayı ara verilen Perşembe yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunun inşaatına 6 Ağustos 2020 Perşembe günü itibarıyla yeniden başlandı.
Zonguldak İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 6 ay önce gerçekleştirilen ihaleyi kazanan firma 9 Mart 2020 tarihinde beldemize gelerek iş makinasıyla inşaatın temel kazısını gerçekleştirmişti. Dün itibarıyla inşaat alanında çalışmalara başlayan müteahhit firma elemanları, inşaat şantiyesini ve çimento depolama silosunu kurarak trafo bağlantısını gerçekleştirdi. Alınan bilgiye göre kazının ardından zemin güçlendirme çalışması yapılarak temele grobeton dökülecek ve iş makinasıyla temele fore kazık çakılmasına başlanacak. Müteahhit firmanın 6 ay içerisinde inşaatı tamamlayarak teslim etmesi gerekiyor. İnşaat tesliminden sonra Perşembe Beldemizin Hacıkadı Mahallesindeki mevcut sağlık ocağı ile Perşembe Belediyespor Kulübü binasının üst katındaki 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, Köksal Toptan Bulvarı üzerindeki yıkılan eski karakol binası arsasına inşa edilecek yeni binalarına taşınacak.
2016 yılının Nisan ayında Perşembe Belediye Meclisinde mevcut sağlık ocağının kullanılacak durumda olmaması ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle söz konusu arsaya taşınması için karar çıkmış ve bakanlık yetkilileri de beldemize gelerek incelemelerde bulunmuşlardı. Arsada 2019 yılının Eylül ayında zemin etüdü ve hangi tür temelin atılacağının belirlenmesi için sondaj çalışması da yapılmıştı.
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, daha önce olduğu gibi, 5 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilen Ağustos ayı Belediye Meclis toplantısında üyelere bilgi vermişti. Başkan İnam, “Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılında yatırım programına alınan ve yaklaşık altı ay önce ihalesi yapılan yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu beldemiz girişindeki yeni yerinde faaliyete geçtiğinde ambulans ve vatandaşların araçları için park yeri ve bahçe düzenlemesi de yapılacak. Sağlık Ocağı ve 112 Acil İstasyonu binaları için istenen 350 metrekare sabit (bahçesiyle birlikte 800 metrekare ) arsaya karşılık gösterdiğimiz arsa 1246 metrekare alana sahip. İki kat şeklinde inşa edilecek binanın birinci katı 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, ikinci katı da sağlık ocağı olarak bir arada hizmet verecek. Diğer taraftan Muhtemelen 7 doktorun görev yapacağı ve yataklı olacak olan sağlık ocağımız ve 112 acil istasyonumuz eskisine göre daha güvenli bir binada hizmet verirken, vatandaşlarımız da yazın sıcakta, kışın soğukta sağlık ocağı yokuşunu çıkmak zorunda kalmayacak; özellikle yaşlı vatandaşlarımız çok rahatlamış olacak. Bu vesileyle katkı ve desteklerini bizlerden esirgemeyen Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Yeni sağlık ocağı ve 112 acil istasyonumuz beldemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” Diye konuşmuştu.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam