YENİ SAĞLIK OCAĞI VE 112 ACİL İNŞAATINDA ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR...................

YENİ SAĞLIK OCAĞI VE 112 ACİL İNŞAATINDA  ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR...................

Perşembe Beldemiz Yeni Sağlık Ocağı ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu inşaatında çalışmalar son hızla devam ediyor.
Pandemi sebebiyle 5 ay ara verildikten sonra 6 Ağustos 2020 tarihinde inşaatına yeniden başlanan Perşembe yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunda bina içindeki çalışmalar Mart ayı sonu itibarıyla büyük ölçüde tamamlanarak çevre düzenleme çalışmalarına başlandı.
Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu'nun da destekleriyle Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılında yatırım programına alınan 1246 metrekare arsaya sahip yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, beldemiz girişindeki yeni binasında faaliyete geçtiğinde ambulans ve vatandaşların araçları için park yeri ve yeşil alan düzenlemesi de yapılacak. Çevre duvarının inşası biten binanın sağlık ocağı ve 112 acil istasyonu girişleri müstakil olacak.
İki kat şeklinde inşa edilen binanın birinci bölümü (bulvar tarafı) 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, ikinci bölümü de ( dolmuş yolu tarafı) sağlık ocağı olarak bir arada hizmet verecek. Muhtemelen 7 doktorun görev yapacağı ve yataklı olacak olan istasyonumuz hali hazırdaki eski binasına göre daha güvenli bir binada hizmet verirken, vatandaşlar da yazın sıcakta, kışın soğukta sağlık ocağı yokuşunu çıkmak zorunda kalmayacak. Binada engelliler için asansör de kurulacak. Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğünden belirli aralıklarla beldemize gelen ekipler inşaatta incelemelerde bulunarak denetim yapıyor.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam