YENİ SAĞLIK OCAĞI İNŞAATINDA DIŞ SIVA YAPILIYOR.......................

YENİ SAĞLIK OCAĞI İNŞAATINDA DIŞ SIVA YAPILIYOR.......................

Perşembe Beldemiz Yeni Sağlık Ocağı ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu inşaatında çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.
Pandemi sebebiyle 5 ay ara verildikten sonra 6 Ağustos 2020 tarihinde inşaatına yeniden başlanan Perşembe yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunda, (duvarlarda dahil) kaba inşaat ve çatı tamamlanarak dış cephede sıvaya başlandı. Diğer yandan bina içindeki tesisat çalışmaları da devam ediyor. Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğünden beldemize gelen ekipler inşaatta belirli aralıklarla incelemelerde bulunarak denetim yapıyor. İnşaatın gelecek yıl (2021) Şubat ayı sonunda tamamlanarak müteahhit firma tarafından teslim edileceği öğrenildi.
Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılında yatırım programına alınan 1246 metrekare arsaya sahip yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, beldemiz girişindeki yeni binasında faaliyete geçtiğinde ambulans ve vatandaşların araçları için park yeri ve bahçe düzenlemesi de yapılacak. İki kat şeklinde inşa edilen binanın birinci katı 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, ikinci katı da sağlık ocağı olarak bir arada hizmet verecek. Muhtemelen 7 doktorun görev yapacağı ve yataklı olacak olan istasyonumuz hali hazırdaki eski binasına göre göre daha güvenli bir binada hizmet verirken, vatandaşlar da yazın sıcakta, kışın soğukta sağlık ocağı yokuşunu çıkmak zorunda kalmayacak. Binada engelliler için asansör de kurulacak.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam