YENİ SAĞLIK OCAĞI ARSASINDA SONDAJ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI...........

YENİ SAĞLIK OCAĞI ARSASINDA SONDAJ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI...........

Perşembe Beldemizin Hacıkadı Mahallesindeki sağlık ocağı ile Perşembe Belediyespor Kulübü binasının üst katındaki 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunun taşınacağı arsa üzerine yapılacak yeni binanın zemin etüdü için ihaleyi kazanan müteahhit şirket tarafından sondaj çalışması yapılıyor.
9 Eylül 2019 Pazartesi günü itibarıyla başlayan sondaj çalışmalarının 1 hafta sürecek. Arsada 4 kenar ve 1 orta olmak üzere 5 sondaj yapılacak. Yazılacak zemin etüdü raporuna göre de sağlık ocağı binası için hangi tür temelin atılacağı belirlenecek. İl Özel idaresi tarafından ihalesi yapılacak olan sağlık ocağı ve 112 acil istasyonu binasının temeli muhtemelen bu yılın (2019) Ekim ayı başında veya ortasında atılacak.
Beldemizdeki mevcut sağlık ocağı binasının kullanılacak durumda olmaması ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle, Köksal Toptan Bulvarı üzerindeki yıkılan eski karakol binası arsasına yapılacak olan sağlık ocağı ve 112 acil istasyonu binaları için istenen 350 metrekare sabit (bahçesiyle birlikte 800 metrekare ) arsaya karşılık gösterilen arsanın 1246 metrekare alana sahip olduğu bildirildi. İki kat şeklinde inşa edilecek binanın birinci katı 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, ikinci katı da sağlık ocağı olarak hizmet verecek.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, “Perşembe beldemizin mevcut sağlık ocağının kullanılacak durumda olmaması ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle 2016 yılının Nisan ayında Perşembe Belediye Meclisinde sağlık ocağının söz konusu arsaya taşınması için karar çıkmış, ve bakanlık yetkilileri de beldemize gelerek incelemelerde bulunmuşlardı. Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılı yatırım programına alınan ve önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak olan yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu binasının inşaatına başlanabilmesi için Milletvekilimizle yaptığımız son görüşmede bu konuyu dile getirmiştik. Sağolsun kendisi bize destek verdi. Muhtemelen 7 doktorun görev yapacağı ve yataklı olacak olan sağlık ocağımız ve 112 acil istasyonumuz eskisine göre daha güvenli bir binada hizmet verecek. Beldemiz girişindeki yeni yerinde faaliyete geçtiğinde de artık vatandaşımız beldemizin merkezine girmiş olacak. Sıra beklerken çay bahçesine gidip çay içebilecek veya diğer ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Hastalarımız yazın sıcakta, kışın soğukta sağlık ocağı yokuşunu çıkmak zorunda kalmayacak; özellikle yaşlı vatandaşlarımız çok rahatlamış olacak. Bu vesileyle katkı ve desteklerini bizlerden esirgemeyen Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu’na da çok teşekkür ediyoruz. Vekilimizden, temelin biran önce atılarak inşaata başlanması için desteklerinin devamını talep ediyoruz. Yeni sağlık ocağı ve 112 acil istasyonumuz beldemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” Dedi.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam