PERŞEMBE BELEDİYESPOR DÖRT DÖRTLÜK FUTBOLUYLA DÖRT GOL ATTI…

PERŞEMBE BELEDİYESPOR DÖRT DÖRTLÜK FUTBOLUYLA DÖRT GOL ATTI…

(Haber ve Yorum: Lütfi DEDEMEN)
Çaycuma Sentetik Sahada oynanan 15.nci hafta süper amatör lig maçında Perşembe Belediyespor dört dörtlük futboluyla taraflı tarafsız herkese parmak ısırttı. Hem dört dörtlük futbol oynadı hem de hiç gol yemeden dört gol attı. Baştan sona Perşembe Belediyesporun ezici baskısı altında geçen karşılaşmada Kozlu Belediyespor futbolcuları bütün çabalarına rağmen Perşembe Belediyespor savunmasını aşamadılar.
Perşembe Belediyespor maça hızlı başladı.Sağlı sollu ataklarla ilk dakikalardan itibaren Kozlu belediye spor kalesini ablukaya aldı. Bunun semeresini de birinci yarıya iki gol sığdırarak gördü.
Perşembe Belediyespor ikinci yarıda da hiç hız kesmedi, vites küçültmedi. Son çeyreğe doğru hakemin Perşembe Belediyespor lehine çaldığı penaltı düdüğünden sonra topun arkasına geçen İmam öyle bir şut salladı ki ; kaleciye çarpan meşin yuvarlak, ramazan topu gibi ses çıkararak ağlarla kucaklaştı. Penaltının arkasından topla buluşan Anıl ,zarif bir plaseyle kendisinin ikinci takımının dördüncü golünü filelerle buluşturdu ve maça son noktayı koydu.
Maç boyunca Perşembe Belediyesporlu futbolcular üstün bir performansla oynadılar ve görevlerini başarıyla yerine getirdiler.
9 şubat 2019 Cumartesi günü saat 14.30’da oynanan maçın yorumuna devam edersek ; bireysel yeteneklerden de biraz bahsedelim. Her ne kadar tüm futbolcular görevlerini yerine getirmiş olsalar da , hepside ayrı ayrı övgü hak etseler de, ben bunların numaraların yazmaya kalktığımda bir de ne göreyim; on futbolcunun numarasını bir çırpıda karalamışım . Bir tek kaleci kalmış, onun hakkını da yemeyelim. Yerinde kurtarışları ve sağlam duruşu ile takımına güven aşıladı ve rahatlattı. Bu arada on numara Karanlık (Muhammet) ile beş numara Resul'e ayrı bir parantez açmalıyım. Hakikaten on numaralı formayı sırtına geçirip de, 10 numara futbol oynayan, beş numaralı formayı giyip de 5 yıldızlık futbol oynayan ender futbolcular…
Bence Karanlık, futbol döneminin en verimli dönemini yaşıyor. Allah nazarlardan korusun. Sözün özü yedekler de dahil bütün futbolcu kardeşlerimi tek tek tebrik ediyor, alınlarından öpüyor, başarılarının devamını diliyor, ‘Oley Perşembe Belediyespor’ diyorum. Kozlu Belediyespor için ise söylenecek tek söz ise ; “Geçmişler Olsun.”

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam