PERŞEMBE BELEDİYESİNİN KATKILARIYLA BELDEMİZDE FİLE ÖRME KURSU AÇILDI…

PERŞEMBE BELEDİYESİNİN KATKILARIYLA BELDEMİZDE FİLE ÖRME KURSU AÇILDI…

Perşembe Beldemizde, çevre bilincini geliştirmek, plastik poşet kullanımının önüne geçmek ve tüketicilere destek olmak amacıyla kadınlara özel file örme kursu açıldı. Perşembe Belediyesinin katkı ve destekleriyle Belediye Düğün Salonunun alt katında 15 Şubat 2019 Cuma günü saat 14.00’de açılan kursa 20 kadın devam ediyor. 
Perşembe Belediyesinin malzeme temin ettiği kursun öğreticiliğini Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt ve Fatma Hamarat yapıyor. Ortalama 6 ay devam etmesi planlanan kursa kayıtlar devam ediyor. 
Konu ile ilgili açıklama yapan Berna Özyurt, Çaycuma’da , Velioğlu Mahallesinde ve son olarak Perşembe’de file örme kursu açtıklarını, kadınların kurstan çok memnun ve mutlu olduklarını, diğer mahallelerde de kurs açmayı düşündüklerini söyledi. Özyurt , “ Bu kursu belediyenin desteğiyle açtık. File öreceğimiz yumakları ve diğer malzemeleri belediyemiz temin etti. Biz bu malzemeleri bayanlarımıza ücretsiz dağıttık. Bir yumaktan 2 file çıkıyor. Biri bize biri size dedik. Diğerini de yine halkımıza hediye olarak vereceğiz. Yani ücretli değil. Bize destek olan Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Kursumuz talep olduğu ve kadınlarımız ben bu işi öğrendim diyene kadar devam edecek. “ Diye konuştu.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam