Perşembe Belediyesi

PERŞEMBE BELEDİYESİ HEYKELİN BAKIMI YAPTIRDI

Belediyemizden Haberler

PERŞEMBE BELEDİYESİ HEYKELİN BAKIMI YAPTIRDI


Çaycuma Belediyesinin yeni heykel yaptırması dolayısıyla Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam’ın talebi üzerine beldemize nakledilen ve Atatürk büstünün kaidesine yerleştirilen Atatürk heykelinin bakımı yapıldı.
1962 yılında yapılan ve bronz alaşımlı karışık malzeme ile sonlandırılan mevcut Atatürk heykelinin bakımı , Perşembe Belediyesi tarafından Perşembeli ressam-seramik sanatçısı ve eğitmen Leyla Dombaycı’ya yaptırıldı.
Dombaycı tarafından iki gün süren bakım çalışmaları kapsamında; zımparanın ardından çekilen siyah astar üzerine son kat altın yaldız boya ile boyanarak üst kaplaması yenilenen heykel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramından bir gün önce yeni görünümüyle hizmete açıldı.
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, heykelin Perşembe’ye taşınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; beldenin önemli bir eksiğinin tamamlandığını belirtmiş, “Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün beldemizde bir heykeli bulunmuyordu. Çaycuma Belediyesi yeni heykel yaptırınca, çıkan heykele talip olduk. Başkan Bülent Kantarcı, sağ olsun, talebimizi geri çevirmeyerek tarihi heykeli bize verdi. Biz de kaidesine yerleştirdik. Hızla bakımını yapıp, üst kaplamasını yenileyeceğiz. Yüce Atatürk’ün heykeli beldemize çok yakıştı ve büyük değer kattı. Sayın Başkanım Bülent Kantarcı’ya çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuşmuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

CUMHURİYET CADDESİNDE PARKE YOL ÇALIŞMASI

Perşembe Belediye ekipleri tarafından beldemiz Cumhuriyet Caddesi Karanfil Sokakta beton parke yol ve kaldırım çalışması yapılıyor.Üç gün önce başlayan çalışmalar kapsamında yolun eğimi düzeltilerek deforme olmuş parke taşları da yenileriyle değiştiriliyor

DEVAMI

YAĞMUR SUYU IZGARALARI TEMİZLENİYOR

Perşembe Belediyesi , Sonbahar ve Kış mevsiminde artması beklenen yağışlardan doğabilecek olası sel baskınlarına karşı yağmur suyu giderlerinde herhangi bir sorun yaşanmaması için ızgara ve yağmur suyu hatları ile kanalizasyon hatlarının temizliğine başladı. 
7 Eylül 2018 Cuma günü beldemiz Atatürk caddesinde çalışmalarını sürdüren ekiplere, Çaycuma Belediyesinden gelen İtfaiye ekibi de yardımcı oldu. Ekipler, yağmur suyu hatları ve ızgaralarda biriken malzemeleri temizleyerek kanalizasyon deşarjının kolaylıkla sağlanabilmesi için basınçlı suyla temizlik çalışması yaptı. Çalışmalara Belediye Meclis üyesi Mevlüt Çelebi nezaret etti.

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI