PERŞEMBE BELEDİYESİ HALI SAHA TESİSLERİ HİZMETE AÇILDI............................................

PERŞEMBE BELEDİYESİ HALI SAHA TESİSLERİ HİZMETE AÇILDI............................................

Perşembe Belediyesinin yeni dönemde en önemli projelerinden biri olan ve belediyenin kendi imkanlarıyla inşa ettiği halı saha tesisi 15 Kasım 2019 Cuma günü hizmete girdi. Temmuz ayı başında yapımına başlanılan halı saha tesisi 4 buçuk ayda tamamlandı.
Halı saha tesislerinin saat 18.00’de düzenlenen açılış merasimine Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Perşembe Belediye Meclis üyeleri, CHP Zonguldak İl Genel Meclisi üyeleri, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk, CHP Perşembe Belde Kadın Kolları üyeleri, Saadet Partisi İlçe Yönetim kurulu Üyesi Seyfettin Aydemir, Perşembe Belediyespor Kulübü Başkanı Teoman Koç, Genel Kaptan Gültekin Özyurt, Perşembe Belediyesporlu futbolcular ve teknik ekip ile vatandaşlar katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, seçim vaatlerinin içinde halı saha tesisinin de bulunduğunu hatırlatarak , “Gayemiz gençleri kahvehane ve meyhane köşelerinden buralara çekip spor yapmalarını sağlamak. Bu gaye ile halı sahayı yaptık. Böyle bir tesise Perşembe’nin ihtiyacı vardı. Gençlerimizi spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlıyoruz. Halı saha tesisimiz Belediyemizin tamamen kendi imkanlarıyla yapıldı. Perşembeli esnaflarımız ve vatandaşlarımız da katkıda bulundu. Perşembe Şehir Stadımız şu anda hizmet vermiyor. İnşallah gelecek sene hizmete açılacak ve futbol takımımız maçlarını artık beldemizde oynayacak. Halı sahamızın üzerini de gelecek sene kapatacağız. Sahamızın temelini ona göre attık. Şu anda üzerini kapatmak için maddi imkânımız yok. Ama gelecek sene Kış mevsimi gelmeden halı sahamızın üzeri mutlaka kapatılmış olacak. Halı sahamızın yapılmasında emeği geçen, katkısı olan herkese teşekkür ederim. Sahamızın Perşembe Beldemize, gençlerimize, çevre köylere ve Çaycuma’mıza hayırlı olmasını diliyorum” Dedi.
Başkan İnam’ın ardından CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk’te yaptığı konuşmada Zonguldak İlindeki beldeler içerisinde sadece Gülüç Beldesinde halı sahanın olduğunu belirterek, ikinci halı sahanın da Perşembe Beldesinde yapıldığını , bunun için de Başkan İsmail İnam’a teşekkür ettiklerini söyledi. Ekonomik sıkıntı içinde olsa da Belediye Başkanı İsmail İnam’ın söz verdiği hizmetleri, önceki dönemde olduğu gibi bu dönemde de devam ettirdiğini ifade eden Köktürk, şöyle devam etti: “Başkanımızın daha güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. Burası sadece gençlerimizin değil, her yaştaki insanımızın rahatlıkla spor yapabileceği bir alandır. Perşembe Belediyespor’u da takip ediyorum. İnşallah çok güzel bir şekilde ligi tamamlayacaktır. Halı sahamız Perşembe halkımıza ve Çaycuma’ya hayırlı olsun.”

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı İsmail İnam, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, CHP İl Genel Meclisi üyeleri ve Perşembe Belediyespor antrenörü Cengiz Doğan, açılış kurdelasını birlikte keserek halı saha tesisinin hayırlı olmasını dilediler.Daha sonra Açılışa katılan vatandaşlara Perşembe Belediyesi tarafından ikram verildi.
Hizmete açılan halı sahada Perşembe Belediyesporlu futbolcuların antrenmanından ardından Perşembe Belediyespor ve Perşembespor’un eski efsane futbolcuları ilk futbol karşılaşmasını yaptılar.
Takımlar ve spor tutkunları halı sahada oynayacakları maçlar için 0538 506 59 73 no’lu telefondan irtibat kurarak randevu alıp  rezervasyon yaptırabilecekler.


 

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam