Perşembe Belediyesi

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİ 2018 MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI

Belediyemizden Haberler

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİ 2018 MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI

 

5393 sayılı Belediye Kanunun 20.nci maddesine göre Perşembe Belediye Meclisi 2018 yılı MAYIS ayı (2018 yılının 5.nci) olağan meclis toplantısı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İNAM yönetiminde 02.05.2018 Çarşamba günü saat 16.00’da Perşembe Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı. Belediye Meclisinin gündemi şu şekildeydi:
MECLİS GÜNDEMİ:
1-Açılış ve Yoklama
2- Saygı Duruşu
3-2017 Mali yılı Gelir-Gider Kesin Hesabının görüşülmesi
4-Dilek-Temenniler ve Kapanış
Perşembe Belediye Meclis toplantısına, Meclis üyeleri: İskender Yurtöz, Mevlüt Çelebi, Hasan Göveç, Semra Özyurt, Sabahattin Özyurt , Yaşar Durdu , Erhan Durdu, Satılmış Sarı ve Satılmış Mantarlı katıldı

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİNİN 02.05.2018 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 16.00’DA YAPTIĞI 2018 YILI MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTI TUTANAĞIDIR
Belediye Meclisimiz 5393 sayılı Belediye Kanunu’ nun 20.nci maddesine göre 2018 yılının MAYIS Ayı Olağan Meclis Toplantısı için 02.05.2018 Çarşamba günü saat 16.00’da Belediye Meclis toplantı salonunda toplandı.
MECLİS BAŞKANI: İsmail İNAM
Gündem -1 : Yapılan yoklama sonucu Belediye Meclisini teşkil edenler Belediye ve Meclis Başkanı İsmail İnam Başkanlığında üyelerden ; İskender Yurtöz, Hasan Göveç,Yaşar Durdu, Semra Özyurt, Mevlüt Çelebi, Sabahattin Özyurt , Erhan Durdu , Satılmış Sarı ve Satılmış Mantarlı’nın toplantıya katıldıkları , yoklama cetvelinden anlaşıldığından ve çoğunluğun toplantıya katılması üzerine toplantıya başlıyoruz.

Gündem-2 : Sayın meclis üyeleri, sizleri yüce Atatürk ve şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum. Teşekkür ediyorum.
Sayın meclis üyeleri, sizlere bir önceki toplantıda alınan kararları dağıtıyorum. Oy birliği ile kabul edilmiştir.

Gündem-3 / Madde 12 : Sayın meclis üyeleri, gündemimizin 3.ncü maddesi 2017 mali yılı gelir-gider kesin hesabının görüşülmesidir. Buna göre belediyemiz 2017 yılı mali yılı gelir -gider kesin hesabı için hazırlanmış cetvel ve defterleri gerekli incelemeleri yapmak üzere dağıtıyorum. Gerekli açıklamaları Mali Hizmetler Müdürü Vasfiye ÇETİN yapacaktır. 
Gerekli inceleme açıklamalardan sonra;
5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 64.ncü maddesi gereğince belediyemizin 2017 mali yılı gelir- gider hesabı için hazırlanan ekli listedeki cetvel ve defterler tek tek incelenmiş olup Belediyemizin 2017 mali yılına ait idari ve kesin hesabının Muhasebe Usül ve Tüzüğünün 43.ncü Maddesi gereğince tasdik edilmesini oylarınıza sunuyorum. Kabul edenler işaret buyursun. Oy birliği ile kabul edilmiştir. Teşekkür ederim.

Gündem -4 : Sayın Meclis üyeleri, gündemimizde görüşülecek başka madde bulunmamaktadır. Toplantıya teşriflerinizden hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım. 02.05. 2018
İsmail İNAM / Belediye ve Meclis Başkanı
Semra ÖZYURT / Meclis Katibi
İskender Yurtöz / Meclis Katibi

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

PERŞEMBE BELEDİYESİ ATIK SU ARITMA TESİSİ FAALİYETE GEÇTİ

Zonguldak’taki belde belediyeler içerisinde ilk arıtma tesisi Perşembe Belediyesi  tarafından yaptırıldı.
2017 yılında Çaycuma Organize Sanayi Bölge  Müdürlüğü, Delta Su Arıtma Sistemleri Şirketi ile Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli ve Perşembe Belediyesi arasında yapılan protokol anlaşması  ile yapımına başlanılan,  2018 yılı  Ağustos ayında inşası  tamamlanan Perşembe Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisimiz faaliyete geçti.
Perşembe Belediyesinin  kendi imkanları ile yaptırılan ve  3 üniteden oluşan atık su arıtma tesisinin  Belediyeye  550.00 bin TL ye mal olduğunu ifade eden Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, “Arıtma tesisimizin yapımını üstlenen Delta Su Arıtma Sistemleri A.Ş nin sahibi Tayfun Çengelcik’e böyle bir eseri beldemize kazandırdıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Tesisimizin Organize Sanayi Bölgesi içerisine yapılmasında emeği geçen Zonguldak Valiliğimize, Çaycuma Kaymakamlığına, Çaycuma Organize Sanayi  Bölgesi  idaresi  yöneticilerine teşekkürlerimi arz ederim.  Amacımız temiz ve sağlıklı bir çevre oluşturmaktı.  Bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Ayrıca Zonguldak’taki belde belediyeler içerisinde ilk arıtma tesisinin belediyemiz tarafından yapılmasından da gurur duyuyorum. Tesisimizin beldemize ve çevremize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

DEVAMI

HACIKADI MAHALLESİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR...

Perşembe Belediye ekipleri tarafından beldemiz Hacıkadı Mahallesinde başlatılan tamirat ,tadilat ve yenileme  çalışmaları devam ediyor.

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI