Perşembe Belediyesi

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİ 2018 MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI

Belediyemizden Haberler

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİ 2018 MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI

 

5393 sayılı Belediye Kanunun 20.nci maddesine göre Perşembe Belediye Meclisi 2018 yılı MAYIS ayı (2018 yılının 5.nci) olağan meclis toplantısı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İNAM yönetiminde 02.05.2018 Çarşamba günü saat 16.00’da Perşembe Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı. Belediye Meclisinin gündemi şu şekildeydi:
MECLİS GÜNDEMİ:
1-Açılış ve Yoklama
2- Saygı Duruşu
3-2017 Mali yılı Gelir-Gider Kesin Hesabının görüşülmesi
4-Dilek-Temenniler ve Kapanış
Perşembe Belediye Meclis toplantısına, Meclis üyeleri: İskender Yurtöz, Mevlüt Çelebi, Hasan Göveç, Semra Özyurt, Sabahattin Özyurt , Yaşar Durdu , Erhan Durdu, Satılmış Sarı ve Satılmış Mantarlı katıldı

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİNİN 02.05.2018 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 16.00’DA YAPTIĞI 2018 YILI MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTI TUTANAĞIDIR
Belediye Meclisimiz 5393 sayılı Belediye Kanunu’ nun 20.nci maddesine göre 2018 yılının MAYIS Ayı Olağan Meclis Toplantısı için 02.05.2018 Çarşamba günü saat 16.00’da Belediye Meclis toplantı salonunda toplandı.
MECLİS BAŞKANI: İsmail İNAM
Gündem -1 : Yapılan yoklama sonucu Belediye Meclisini teşkil edenler Belediye ve Meclis Başkanı İsmail İnam Başkanlığında üyelerden ; İskender Yurtöz, Hasan Göveç,Yaşar Durdu, Semra Özyurt, Mevlüt Çelebi, Sabahattin Özyurt , Erhan Durdu , Satılmış Sarı ve Satılmış Mantarlı’nın toplantıya katıldıkları , yoklama cetvelinden anlaşıldığından ve çoğunluğun toplantıya katılması üzerine toplantıya başlıyoruz.

Gündem-2 : Sayın meclis üyeleri, sizleri yüce Atatürk ve şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum. Teşekkür ediyorum.
Sayın meclis üyeleri, sizlere bir önceki toplantıda alınan kararları dağıtıyorum. Oy birliği ile kabul edilmiştir.

Gündem-3 / Madde 12 : Sayın meclis üyeleri, gündemimizin 3.ncü maddesi 2017 mali yılı gelir-gider kesin hesabının görüşülmesidir. Buna göre belediyemiz 2017 yılı mali yılı gelir -gider kesin hesabı için hazırlanmış cetvel ve defterleri gerekli incelemeleri yapmak üzere dağıtıyorum. Gerekli açıklamaları Mali Hizmetler Müdürü Vasfiye ÇETİN yapacaktır. 
Gerekli inceleme açıklamalardan sonra;
5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 64.ncü maddesi gereğince belediyemizin 2017 mali yılı gelir- gider hesabı için hazırlanan ekli listedeki cetvel ve defterler tek tek incelenmiş olup Belediyemizin 2017 mali yılına ait idari ve kesin hesabının Muhasebe Usül ve Tüzüğünün 43.ncü Maddesi gereğince tasdik edilmesini oylarınıza sunuyorum. Kabul edenler işaret buyursun. Oy birliği ile kabul edilmiştir. Teşekkür ederim.

Gündem -4 : Sayın Meclis üyeleri, gündemimizde görüşülecek başka madde bulunmamaktadır. Toplantıya teşriflerinizden hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım. 02.05. 2018
İsmail İNAM / Belediye ve Meclis Başkanı
Semra ÖZYURT / Meclis Katibi
İskender Yurtöz / Meclis Katibi

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

BAŞKAN İNAM’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETLERİ..

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, beraberinde Belediye Meclis üyeleri ; Mevlüt Çelebi , Yaşar Durdu ve Semra Özyurt ile birlikte Perşembe Beldemizdeki eğitim kurumlarına bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.
23 Kasım 2018 Cuma günü Filiz Rıfat Güpgüpoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi ,Perşembe Anaokulu Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu ve Şehit Astsubay Salim Uçar İlkokulunu ziyaret eden heyet, eğitim kurumlarının müdürleri tarafından karşılandı.Daha sonra okulların öğretmenler odasında öğretmenlerle bir süre sohbet eden Başkan İnam ve Meclis üyeleri, okullarda görev yapan öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladılar. Perşembe Belediye Başkanı İnam, eğitim kurumlarında öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmalarda; eğitim öğretime çok önem veren bir insan olduğunu belirterek, “Eğitim öğretim olmadan bu memleketin kalkınması mümkün değil. Bunu da sizler başaracaksınız. Sizlere güveniyoruz. Okullarımızın ne ihtiyacı varsa belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.” Diye konuştu.Başkan İnam öğretmenler günü münasebetiyle yayımladığı mesajında da şu ifadelere yer verdi: "“ Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyen baş öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün aydınlattığı yolda, çağdaş eğitimin öncüleri olan ve geleceğimizi kuran değerli öğretmenlerimizin “ öğretmenler günü kutlu olsun."DEVAMI

BAŞKAN İNAM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Perşembe Beldemiz Belediye Başkanı İsmail İnam, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak öğretmenler gününü kutladı. 
Başkan İnam mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyen Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün aydınlattığı yolda, çağdaş eğitimin öncüleri olan ve geleceğimizi kuran değerli öğretmenlerimizin “ öğretmenler günü kutlu olsun."
İsmail İNAM
PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANI

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI