Perşembe Belediyesi

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİ 2018 KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI

Belediyemizden Haberler

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİ 2018 KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI

ÖZET: 
PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİ KASIM AYI TOPLANTISINI YAPTI
Perşembe Belediye Meclisi 2018 yılı KASIM ayı olağan meclis toplantısı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam yönetiminde 07.11.2018 Çarşamba günü saat 16.00’da Perşembe Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı. Kasım ayı toplantısında açılış-yoklama ve saygı duruşunun ardından gündem maddelerine geçildi. İlk gündem maddesi 2019 Mali Yılı Gelir Tarifesinin görüşülmesiydi. Görüşme sonucunda 01.01.2019 tarihinden itibaren geçerli olacak olan yeni gelir tarifesi oy birliğiyle kabul edildi. Diğer gündem maddesi olan 2019 Mali Yılı Bütçesinin görüşülmesine geçildi. Yapılan görüşme neticesinde 2019 Mali yılı Analitik Bütçesi oy birliğiyle kabul edildi. Ardından son gündem maddesi olarak eksiklikleri tamamlanan Revizyon İmar Planının onaylanmasına geçildi. Plan üzerinde yapılan görüşmeler neticesinde ilgili firma tarafından hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonunun belediyenin isteklerine uygun olduğu kanaatine varılarak onaylanmasına oy birliği ile karar verildi. Perşembe Belediye Meclis toplantısına meclis üyeleri: Yaşar Durdu ,Hasan Göveç, Semra Özyurt, Mevlüt Çelebi, Sabahattin Özyurt , Erhan Durdu , Satılmış Sarı ,Satılmış Mantarlı ve İskender Yurtöz katıldı.
 

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİ 2018 KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI

5393 sayılı Belediye Kanunun 20.nci maddesine göre Perşembe Belediye Meclisi 2018 yılı KASIM ayı (2018 yılının 11.nci ) olağan meclis toplantısı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İNAM yönetiminde 07.11.2018 Çarşamba günü saat 16.00’da Perşembe Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı. Belediye Meclisinin gündemi şu şekildeydi:
MECLİS GÜNDEMİ:

1-Açılış ve Yoklama
2- Saygı Duruşu
3- 2019 Mali Yılı Gelir Tarifesinin görüşülmesi
4-2019 Mali Yılı Bütçesinin görüşülmesi
5- Eksiklikleri tamamlanan revizyon imar planının onaylanması
6-Dilek ve temenniler-Kapanış

Perşembe Belediye Meclis toplantısına, Meclis üyeleri: Yaşar Durdu, Mevlüt Çelebi,İskender Yurtöz, Hasan Göveç, Semra Özyurt, Sabahattin Özyurt , Erhan Durdu, Satılmış Sarı ve Satılmış Mantarlı katıldı

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİNİN 07.11.2018 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 16.00’DA YAPTIĞI 2018 YILI KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTI TUTANAĞIDIR

Belediye Meclisimiz 5393 sayılı Belediye Kanununun 20.nci maddesine göre 2018 yılının KASIM Ayı Olağan Meclis Toplantısı için 07.11.2018 Çarşamba günü saat 16.00’da Belediye Meclis toplantı salonunda toplandı.

MECLİS BAŞKANI: İsmail İNAM

Gündem -1 : Yapılan yoklama sonucu Belediye Meclisini teşkil edenler Belediye ve Meclis Başkanı İsmail İnam Başkanlığında üyelerden ; Yaşar Durdu, İskender Yurtöz, Hasan Göveç, Semra Özyurt, Mevlüt Çelebi, Sabahattin Özyurt , Erhan Durdu , Satılmış Sarı ve Satılmış Mantarlı’nın toplantıya katıldıkları yoklama cetvelinden anlaşılması ve çoğunluğun toplantıya katılması üzerine toplantıya başlıyoruz.

Gündem-2 : Sayın meclis üyeleri, sizleri yüce Atatürk ve şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum. Teşekkür ediyorum.
Sayın Meclis üyeleri, sizlere bir önceki toplantıda alınan kararları dağıtıyorum. Oy birliği ile kabul edilmiştir.

Gündem-3 / Madde 20 : Sayın meclis üyeleri, gündemimizin 3.ncü maddesi “2019 Mali Yılı Gelir Tarifesi”nin görüşülmesidir. Şimdi sizlere 2018 yılı gelir tarifelerini dağıtıyorum. Sayın arkadaşlarım, ben hazırlanmış olan gelir tarifelerini okuyorum ve bir taraftan fiyatların belirlenmesine geçiyorum. Ekli dosyada okumuş olduğumuz ve yeniden belirlemiş olduğumuz 2019 yılı gelir tarifesinde itiraz eden üye varsa işaret buyursun. İtiraz eden üye bulunmadığından oylamaya geçiyorum. 01.01.2019 tarihinden itibaren geçerli olacak olan yeni gelir tarifesini kabul edenler işaret buyursun. Oy birliği ile kabul edilmiştir. 
Gündem-4 / Madde 21: Sayın meclis üyeleri, gündemimizin 4.ncü maddesi 2019 mali yılı bütçesinin görüşülmesidir. Buna göre yapılan görüşme neticesinde 2019 mali yılına ait bütçe tasarısı 5393 sayılı Belediye Kanununun 62.nci maddesi gereğince 02 kasım 2018 tarihinde encümene sunulmuş ve encümenimizce yapılan gerekli incelemelerden sonra meclisimize sunulmuştur. 2019 mali yılına hazırlanmış olan bütçe tasarısını ekleriyle birlikte sizlere dağıtıyorum. 2019- 2020-2021 mali yıllarına ait bütçe tasarısının görüşülmesi gerekmektedir. Belediyemiz 2019 yılı mali yılına ait bütçe tasarısı ekleri ile birlikte 5393 sayılı yasanın 62.nci maddesi gereğince yapılan incelemede belediye meclisimiz 07.11.2018 tarihli meclis toplantısında 2019 mali yılı gelir-gider bütçesi ekli dosyadaki alt bölüm maddeleri okunarak ve incelenerek oylamaya sunulmuştur. 2019 mali yılı analitik bütçesini kabul edenler işaret buyursun. Oy birliği ile kabul edilmiştir. 
Gündem-5 / Madde 22 : Sayın meclis üyeleri, gündemimizin 5.nci maddesi eksiklikleri tamamlanan Revizyon İmar Planının onaylanmasıdır. Buna göre yapılan görüşme neticesinde belediyemiz tarafından Taylan Planlama Mühendislik İnşaat Tic. Ltd. Şti ne yaptırılan imar planı revizyonu Belediye Meclisimizde incelenmiştir. Yapılan inceleme neticesinde özellikle önceki imar planında DSİ tarafından hatalı olarak işaretlenen dere güzergahlarının hem kadastroya hem de fiili duruma uygun olduğu, revizyon kapsamında yapılan diğer düzenlemelerde belediyemiz isteklerine uygun olduğu hususları saptanmıştır. Plan üzerinde yapılan görüşmeler neticesinde belirtilen firma tarafından hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonunun belediyemiz isteklerine uygun olduğu kanaatine varılmış ve hazırlanan planın 3194 Sayılı İmar Kanununun 8.nci maddesi gereğince onaylanmasına oy birliği ile karar verilmiştir. 
Gündem- 6 : Sayın Meclis üyeleri, gündemimizde görüşülecek başka madde bulunmamaktadır. Toplantıya teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım. 07.11. 2018
İsmail İNAM / Belediye ve Meclis Başkanı
Semra ÖZYURT / Meclis Katibi
İskender Yurtöz / Meclis Katibi

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

BAŞKAN İNAM’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETLERİ..

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, beraberinde Belediye Meclis üyeleri ; Mevlüt Çelebi , Yaşar Durdu ve Semra Özyurt ile birlikte Perşembe Beldemizdeki eğitim kurumlarına bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.
23 Kasım 2018 Cuma günü Filiz Rıfat Güpgüpoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi ,Perşembe Anaokulu Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu ve Şehit Astsubay Salim Uçar İlkokulunu ziyaret eden heyet, eğitim kurumlarının müdürleri tarafından karşılandı.Daha sonra okulların öğretmenler odasında öğretmenlerle bir süre sohbet eden Başkan İnam ve Meclis üyeleri, okullarda görev yapan öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladılar. Perşembe Belediye Başkanı İnam, eğitim kurumlarında öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmalarda; eğitim öğretime çok önem veren bir insan olduğunu belirterek, “Eğitim öğretim olmadan bu memleketin kalkınması mümkün değil. Bunu da sizler başaracaksınız. Sizlere güveniyoruz. Okullarımızın ne ihtiyacı varsa belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.” Diye konuştu.Başkan İnam öğretmenler günü münasebetiyle yayımladığı mesajında da şu ifadelere yer verdi: "“ Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyen baş öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün aydınlattığı yolda, çağdaş eğitimin öncüleri olan ve geleceğimizi kuran değerli öğretmenlerimizin “ öğretmenler günü kutlu olsun."DEVAMI

BAŞKAN İNAM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Perşembe Beldemiz Belediye Başkanı İsmail İnam, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak öğretmenler gününü kutladı. 
Başkan İnam mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyen Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün aydınlattığı yolda, çağdaş eğitimin öncüleri olan ve geleceğimizi kuran değerli öğretmenlerimizin “ öğretmenler günü kutlu olsun."
İsmail İNAM
PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANI

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI