Perşembe Belediyesi

PERŞEMBE BELDEMİZDE ÜÇÜNCÜ KEZ İSTİHDAM GARANTİLİ KURS AÇILDI...

Belediyemizden Haberler

PERŞEMBE BELDEMİZDE ÜÇÜNCÜ KEZ İSTİHDAM GARANTİLİ KURS AÇILDI...

PERŞEMBE BELDEMİZDE ÜÇÜNCÜ KEZ İSTİHDAM GARANTİLİ KURS AÇILDI...
Perşembe Beldemizde üçüncü kez uygulanacak olan istihdam garantili ‘Kadın Giyim ve Modelist Yardımcılığı Mesleki Eğitim Kursu’ açıldı. 
Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Perşembe Belediye Başkanlığı arasında yapılan anlaşmayla yüzde 20 istihdam garantili iş birliği yöntemi ile açılan kurs, 11 Aralık 2018 Salı günü itibariyle başladı. Mihrican Delibasan ve Büşra Nur Yol ‘un usta öğretici olarak görev yapacağı kurs 4.5 ay sürecek. Kurs bitiminde yapılacak olan sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek. Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “20’şer kişilik İki grup halinde açılan ve 40 kursiyerin kaydının yapıldığı istihdam garantili üçüncü kursumuzun bitiminde 8 kursiyerimiz garanti işe yerleştirilecek, ayrıca kursiyerlerimiz maddi olarak faydalanacaktır. Kurs bitiminde yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlerimiz meslek sahibi olacak ve belgelerini alacaklardır. Perşembe Belediyesi ve İŞKUR arasında yapılan anlaşmayla ilk kez 12 Haziran 2017 tarihinde açılan “Kadın Giyim ve Modelistlik Yardımcılığı Kursuna 25 , ikinci kez 19 Şubat 2018 açılan kursa 50 kursiyer kayıt yaptırmıştı. Son açılan kursumuza kayıt yaptıran 40 kursiyerle birlikte toplam 115 kursiyer meslek sahibi olmuş olacak ve en az yüzde 20’si işe yerleşecektir. Şimdiye kadar 20 civarında kursiyerimize iş imkanı sağlanmıştır. Belediye Düğün Salonumuzun alt katında açılan kursumuz da , eğitim başlamadan önce tadilat yaparak kurs alanını genişlettik ve kursiyerlerimize daha rahat çalışma imkanı sağlamış olduk. Kursumuzun Perşembe Beldemize, kursiyerlerimize hayırlı olmasını diliyor, herkese başarılar diliyorum.” Diye konuştu.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

PERŞEMBE SAĞLIK OCAĞI VE 112 ACİL TAŞINIYOR.....

Perşembe Beldemizin Hacıkadı Mahallesindeki sağlık ocağı ile Perşembe Belediyespor Kulübü binasının üst katındaki 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu yeni yerine taşınacak.
Perşembe beldemizin mevcut sağlık ocağının kullanılacak durumda olmaması ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle, Köksal Toptan Bulvarı üzerindeki yıkılan eski karakol binası arsasına taşınacağı öğrenildi. 2016 yılının Nisan ayında Perşembe Belediye Meclisinde sağlık ocağının söz konusu arsaya taşınması için karar çıkmış, ve bakanlık yetkilileri de beldemize gelerek incelemelerde bulunmuşlardı. Sağlık Ocağı ve 112 Acil İstasyonu binaları için istenen 350 metrekare sabit (bahçesiyle birlikte 800 metrekare ) arsaya karşılık gösterilen arsanın 1100 metrekare alana sahip olduğu öğrenildi. Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılı yatırım programına alınan ve bu yıl ihalesi yapılacak olan yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu binaları beldemiz girişindeki yeni yerinde faaliyete geçtiğinde ambulans ve vatandaşların araçları için park yeri ve bahçe düzenlemesi de yapılacak. Böylece beldemiz sağlık ocağı yeni yapılacak olan daha güvenli binasında hizmet verirken vatandaşlar da sağlık ocağı yokuşunu çıkmak zorunda kalmayacak; özellikle yaşlı vatandaşlarımız çok rahatlamış olacak.

DEVAMI

PERŞEMBE BELDEMİZE 4 YENİ TRAFO KURULACAK ...

BELDEMİZDE SIK SIK YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİLERİ 2019 ‘DA SONA ERİYOR!
PERŞEMBE BELDEMİZE 4 YENİ TRAFO KURULACAK 
Perşembe beldemizde sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin önüne geçebilmek ve elektrik kesintilerini en aza indirmek amacıyla 4 yeni elektrik dağıtım trafosu kurulacak.
Perşembe Belediyesinin girişimleri sonucu 4 Ocak 2019 Cuma günü beldemize gelen 3 kişilik teknik heyet, Belediye Başkanı İsmail İnam ile beldemize yeni kurulacak olan trafoların yer tahsisini görüştü. 
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam; “ Biz belediye olarak 2 yıldan bu yana Başkent Elektrik Dağıtım Şirketinden beldemize yeni trafolar kurulmasını talep ediyorduk. Çünkü sıkıntımız çok büyüktü. Çünkü beldemizde Yaz aylarında bile sık sık elektrikler kesiliyor. Sağolsunlar, arkadaşlar beldemize geldiler. Kendileriyle belediyemizde bir görüşme yaptık. Beldemizde kurulacak olan 4 adet trafonun yer tahsisini imar planı üzerinden kendilerine gösterdik. Diğer yandan beldemizde bir elektrik arızası olduğu zaman tüm mahallenin elektriğini kesmek gerekiyor. Yeni trafolar devreye girdiğinde sadece arıza olan bölgenin elektriği kesilecek. Yani komple elektrikler kesilmeyecek. Ayrıca Park caddesindeki mevcut trafo da tadilattan geçirildi. Eskiden sigorta attığı zaman teknik elemanlar buraya kadar geliyorlardı. Gelip giderken de zaman kaybı oluyordu. Şimdi otomatik olarak Çaycumadan internet aracılığıyla arıza onarılabilecek. 
Beldemize kurulacak trafoların 2 tanesi Merkez, biri Hacıkadı, diğeri de Sarıkadı Mahallesine tahsis edilecek. Teknik heyetteki arkadaşların dediğine göre bu yıl (2019) içinde trafoların ihalesi yapılacak ve trafolar 2019’da faaliyete geçirilecek. İnşallah o zaman beldemizde elektrik kesintisi yaşanmayacak ya da çok az yaşanacak. Perşembemize hayırlı olsun. Belediyemizi ziyaret eden teknik heyetteki Başkent Kuzey Yatırım Planlama takım yöneticisi Murat Esen, Zonguldak kamulaştırma teknikeri Gökhan Demirci ve , Yapım İşleri teknikeri Selahattin Ayhan’a teşekkür ederim.”

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI