PERŞEMBE BELDEMİZDE MEVLİD-İ NEBİ COŞKUSU

PERŞEMBE BELDEMİZDE MEVLİD-İ NEBİ COŞKUSU

Hz. Peygamber’in Dünyayı teşriflerinin 1447.nci yıldönümü münasebetiyle 2018 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Çaycuma Müftülüğü ve Perşembe Beldesi din görevlileri öncülüğünde Perşembe Beldemizde program düzenlendi. 
24 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 19.30’da Perşembe Merkez Camii’nin zemin katındaki çok amaçlı salonda düzenlenen ve sunuculuğunu Perşembe Merkez Camii din görevlisi Raşit Bayraktar'ın üstlendiği program , bay bayan vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. 
Programa konuşmacı olarak katılan Çaycuma İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş , vatandaşlara “Hz.Peygamber ve Gençlik ” konulu sunumunu yaptı. Programa; Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Meclis üyeleri, Diva Sen İlçe Başkanı Yusuf Bayhan, Perşembe Merkez Camii Dernek Başkanı Mehmet Kaya, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı. Helvacılar Köyü Şabanoğlu Mahalle Camii imam hatibi Hafız Burhan Açıkgöz’ün okuduğu selâ ile başlayan program, 
İstiklal Marşının okunmasının ardından Açıkgöz’ün Kur’an tilavetiyle devam etti. Ardından Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam programda selamlama konuşması yaptı.

Başkanı İnam, “Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle düzenlenen programımıza katılımınızdan dolayı şahsım ve beldem adına hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” Diyerek sözlerine başladı. Başkan İnam şöyle devam etti: “Sevgili peygamberimizin doğum yıldönümünün tüm insanlığa barış , huzur, adalet ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, bu duygu ve düşüncelerle böyle güzel ve manevi değeri yüksek olan bu programımızın hazırlanmasında katkısı olan başta İlçe Müftümüz olmak üzere tüm cami hocalarımıza teşekkür ediyor ve katkısı olan herkesi canı gönülden kutluyorum. Hepiniz tekrar hoş geldiniz diyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.” Dedi. İlçemizde görev yapan din görevlileri Cengiz Gökdağ ve Olcay Verimli’den oluşan ilahi korosunun sevilen ilahileri seslendirerek renk kattığı programın son bölümünde İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş “ Hz.Peygamber ve Gençlik ” konulu konferansını gerçekleştirdi. Müftü Ermiş, Hz. Peygamberin sadece gençlere değil, çocuklara, yaşlılara, kadınlara, engellilere de çok değer verdiğini ifade ederek bu konuda Peygamberimiz ve sahabe hayatından örnekler sundu. Kur’an ‘ın Allah’a ve resulüne itaatten sonra ana babaya itaati emrettiğine de dikkat çeken Müftü Ermiş, Peygamberimizin ana babaya öf bile denilmemesini emrettiğini fakat günümüzde bazı ana babaların evlatları tarafından huzurevine gönderildiğini ifade etti. Müftü Ermiş, “Allah resulünün havz-ı kevserinden içmeyi Allah hepimize nasip eylesin. Allah sizleri daha nice kandillere kavuştursun.Gecemizi mübarek eylesin.” Diyerek sözlerine son verdi. 
Saat 21.30’da sona eren programın çıkışında vatandaşlara kır pidesi ve ayran ikramı edilerek Diyanet Vakfı yayınlarından Peygamberimiz ve Gençlik adlı kitap ve Diyanet Aile Dergisi hediye edildi.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam