PERŞEMBE BELDEMİZDE MEVLİD-İ NEBİ COŞKUSU (2019).......................................................

PERŞEMBE BELDEMİZDE MEVLİD-İ NEBİ COŞKUSU (2019).......................................................

Hz. Peygamber’in Dünyayı teşriflerinin 1449.uncu yıldönümü münasebetiyle 2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Çaycuma Müftülüğü ve Perşembe Beldesi din görevlileri öncülüğünde Beldemizde program düzenlendi.
11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 18.30’da Perşembe Merkez Camii’nin zemin katındaki çok amaçlı salonda düzenlenen ve sunuculuğunu Perşembe Merkez Camii din görevlisi imam hatip Raşit Bayraktar'ın üstlendiği program, salonu dolduran çok sayıda bay- bayan vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.
Programa konuşmacı olarak katılan Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Bayram Danacı, vatandaşlara “Hz.Peygamber ve Aile ” konulu sunumunu yaptı.
Programa; Çaycuma İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, İl Müftülüğü Şefi, İlçe Müftülük Şube Müdürü Erdal Oruçoğlu, İlçe Vaizi Mustafa Ferdi Bayduz, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Meclis üyeleri, Diva Sen İlçe Başkanı Yusuf Bayhan, Perşembe Merkez Camii Dernek Başkanı Mehmet Kaya, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, Dursunlar Köyü Kadıoğlu Mahallesi Camii imam hatibi Hafız Fatih Yılmaz’ın Kur’an tilavetiyle devam etti.
Ardından İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş ve Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam programda birer selamlama konuşması yaptılar.
İlçe Müftüsü Ermiş vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, “Peygamber sevdalısı misafirlerimiz! Peygamberimizin mübarek doğum gününde salonu doldurdunuz. Sizleri tebrik ediyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Allah sizlerden razı olsun. Konuşmacı hocamıza teşekkür ediyorum. Konferansımız hayırlara vesile olsun.” Dedi.
Belediye Başkanı İnam’da Hz. Peygamber ve Aile konulu konferansın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, Mevlid-i Nebi Haftanızı kutluyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.” Diye konuştu.
İlçemizde görev yapan din görevlileri Cengiz Gökdağ ve Olcay Verimli’den oluşan Ensar İlahi Korosunun sevilen ilahileri seslendirerek renk kattığı programda , Perşembe 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerinin yaptığı sunum protokolün ve izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.
Minik öğrencilerin sunumundan sonra , Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Bayram Danacı, 2019 yılı Mevlid-i Nebevi Haftasının teması olan “Hz.Peygamber ve Aile ” konulu konferansını gerçekleştirdi.
Ailenin ilk insanla başlayan kutsal bir kurum olduğuna dikkat çeken İl Müftü Yardımcısı Danacı, ailede huzur ve güven tesisi edilmeden yeryüzünde huzur ve güvenin tesisi edilmesinin mümkün olmadığını ifade ederek Hz. Peygamber’in aile hayatından ve diğer peygamberlerden örnekler sundu.Konferansın ardından konuşmacı Bayram Danacı’ya İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş tarafından günün anısına plaket takdim yapılırken, Perşembe Merkez Camii Dernek Başkanı Mehmet Kaya’da Danacı’ya hediye takdim etti. Saat 19.40’da sona eren programın çıkışında vatandaşlara kır pidesi ve ayran ikram edildi.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam