PERŞEMBE BELDEMİZDE MAHALLELERİN BAYRAMLAŞMA PROGRAMI BELLİ OLDU...................................................

PERŞEMBE BELDEMİZDE MAHALLELERİN BAYRAMLAŞMA PROGRAMI BELLİ OLDU...................................................

KURBAN BAYRAMININ DÖRDÜNCÜ GÜNÜNDE PERŞEMBE MERKEZ MAHALLEDE BAYRAM YEMEĞİ VERİLECEK

Perşembe Beldemizde Kurban Bayramının 4.ncü (Dördüncü ) günü Merkez Mahallede kutlanacak. Merkez Mahallede yapılacak bayramlaşma , Perşembe Merkez Camii’nin zemin katındaki çok amaçlı salonda(yemekhane) gerçekleştirilecek ve bayrama gelen vatandaşlara Çarşamba günü öğle namazı öncesinden başlayarak bayram yemeği ikram edilecek.

Bayramın 4.ncü günü olan 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü verilecek bayram yemeği için tüm hazırlıklar tamamlandı. Perşembe Merkez Mahalle Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve emekli din görevlisi imam hatip Mehmet Kaya, 1.200-1.300 kişiye yemek ikramı için hazırlık yaptıklarını belirterek, “Gerekirse bu sayı daha da artabilir. Tüm mahallelerdeki ve köylerdeki bütün vatandaşlarımızı bayramın dördüncü günü Perşembe Merkez Mahalledeki bayram merasimine ve öğle namazından sonra Perşembe Merkez Camii’nde verilecek bayram yemeğine davet ediyorum. Bu camiyi yaptıran sizsiniz. Gelin kucaklaşalım.Bayramda tüm dargınlıklar sona ersin..Birbirlerimizi ziyaret edelim. Huzur , neşe ve mutluluk içinde bir bayram idrak edelim.” dedi. Kaya, bayram namazının 06.34’de kılınacağını , sabah ezanının da 05.10' da okunacağını belirterek ,"bunun efdali sabah namazından itibaren camileri doldurmak ve daha sonra bayram namazı kılmaktır." Diye konuştu.

Mahallelerdeki bayramların sırası da şu şekilde açıklandı:

1.nci Gün; Kurban kesimi münasebetiyle Perşembe Merkez ve diğer mahallelerde bayram yemeği verilmeyecek.

2.Gün; Kurban Bayramı yemeği saat 10.00’da Sarıkadı Mahallesinde verilmeye başlanacak.
Öğleden sonra Keçecioğlu Mahallesinde bayramlaşma yapılacak ve yemek verilecek.

3.Gün ; Öğle’den önce Hacırecepler Mahallesinde bayram merasimi düzenlenecek. Öğleden sonra İkindiye kadar Hacıkadı (Yukarı Mahalle) Mahallesinde bayram merasimi düzenlenerek bayrama iştirak edenlere yemek verilecek.

4.Gün; Perşembe Merkez Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından bütün mahalleli ve köylerden gelen vatandaşlara Perşembe Merkez Camii’nin zemin katında (çok amaçlı salon) bayram yemeği verilecek.Yemek ve çay ikramı ikindiye kadar devam edecek.

Sarıkadı,Keçecioğlu, Hacırecepler ve Hacıkadı Mahallelerindeki Bayram Yemekleri
Camilerin Bayram yerinde verilecek.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam