Perşembe Belediyesi

PERŞEMBE BELDEMİZDE İKİNCİ KEZ AÇILAN İSTİHDAM GARANTİLİ KURS SONA ERDİ

Belediyemizden Haberler

PERŞEMBE BELDEMİZDE İKİNCİ KEZ AÇILAN İSTİHDAM GARANTİLİ KURS SONA ERDİ

Perşembe Beldemizde ikinci kez uygulanan yüzde 20 istihdam garantili ‘Kadın Giyim ve Modelist Yardımcılığı Mesleki Eğitim Kursu’ yapılan sınavın ardından sona erdi.
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam’ın girişimleriyle Perşembe Belediyesi ve İŞKUR arasında yapılan anlaşmayla 19 Şubat 2018 tarihinde açılan “Kadın Üst Giyim ve Modelistlik Yardımcılığı Kursu” 1 Haziran 2018 Cuma günü sona erdi. 
Kursun bitiminde yapılan yazılı sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları daha sonra verilecek. 50 kursiyerle başlayan ve 10 kursiyerin istihdamı amaçlanan kursta şimdiye kadar 10 kursiyere de işe girme imkanı sağlandı. Perşembe Belediye Başkanı İnam, kursun son gününde kursiyerleri ve usta öğreticilerini ziyaret ederek kendileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi .Başkan İnam yaptığı açıklamada: “Kursumuzun açılmasında emeği geçen İŞ KUR müdürümüz ve personeline , kursumuzda kursiyerlere öğreticilik yapan usta öğreticilerimize ve kursa katılan kursiyer bayanlarımıza da teşekkür eder, bundan sonraki yaşantılarında sağlık ve başarılar dileriz. Ayrıca kursumuz sayesinde işe giren 10 kursiyerimize de başarılar dilerim.” Dedi. 
Kursun usta öğreticisi Mihrican Delibasan’da yaptığı açıklamada ; ”Kadın Giyim ve Modelist Yardımcılığı Mesleki Eğitim Kursu muz hayırlısıyla sona erdi. Öncelikle Belediye Başkanımıza bu kursu Perşembe halkımıza açtığı için çok teşekkür ederiz. Ayrıca emeği geçen diğer personele de teşekkür ediyoruz.” Dedi. 
Belediye Başkanı İsmail İnam’ın girişimleriyle Perşembe Belediyesi ve İŞKUR arasında yapılan anlaşmayla ilk kez 12 Haziran 2017 tarihinde açılan “Kadın Giyim ve Modelistlik Yardımcılığı Kursu” , 9 Kasım 2017 tarihinde sona ermiş, kurs bitiminde yapılan yazılı sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilmişti. 25 kursiyerle başlayan ve 5 kursiyerin istihdamı amaçlanan istihdam garantili ilk kursta 11 kursiyere de işe girme imkanı sağlanmıştı.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİ 2018 TEMMUZ AYI TOPLANTISI YAPILDI

5393 sayılı Belediye Kanunun 20.nci maddesine göre Perşembe Belediye Meclisi 2018 yılı TEMMUZ ayı (2018 yılının 7.nci) olağan meclis toplantısı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İNAM yönetiminde 04.07.2018 Çarşamba günü saat 16.00’da Perşembe Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı. Belediye Meclisinin gündemi şu şekildeydi:

MECLİS GÜNDEMİ:
1-Açılış ve Yoklama
2- Saygı Duruşu
3-İhdası yapılan 146 ada , 22 parselin satışı için Belediye encümenine yetki verilmesinin görüülmesi(15)
4-Dilek ve temenniler-Kapanış
Perşembe Belediye Meclis toplantısına, Meclis üyeleri:, Mevlüt Çelebi, Hasan Göveç, Semra Özyurt, Sabahattin Özyurt , Erhan Durdu, Satılmış Sarı ve Satılmış Mantarlı katıldı

PERŞEMBE BELEDİYE MECLİSİNİN 04.07.2018 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 16.00’DA YAPTIĞI 2018 YILI TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTI TUTANAĞIDIR
Belediye Meclisimiz 5393 sayılı Belediye Kanununun 20.nci maddesine göre 2018 yılının TEMMUZ Ayı Olağan Meclis Toplantısı için 04.07.2018 Çarşamba günü saat 16.00’da Belediye Meclis toplantı salonunda toplandı.
MECLİS BAŞKANI: İsmail İNAM
Gündem -1 : Yapılan yoklama sonucu Belediye Meclisini teşkil edenler Belediye ve Meclis Başkanı İsmail İnam Başkanlığında üyelerden ; Hasan Göveç, Semra Özyurt, Mevlüt Çelebi, Sabahattin Özyurt , Erhan Durdu , Satılmış Sarı ve Satılmış Mantarlı’nın toplantıya katıldıkları ,İskender Yurtöz ve Yaşar Durdu’nun toplantıya katılmadığı yoklama cetvelinden anlaşılması ve çoğunluğun toplantıya katılması üzerine toplantıya başlıyoruz.
Gündem-2 : Sayın meclis üyeleri, sizleri yüce Atatürk ve şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum. Teşekkür ediyorum.
Sayın meclis üyeleri, sizlere bir önceki toplantıda alınan kararları dağıtıyorum. Oy birliği ile kabul edilmiştir.
Gündem-3 / Madde 15 : Sayın meclis üyeleri, gündemimizin 3.ncü maddesi İhdası yapılan 146 ada 22 parselin satışı için Belediye encümenine yetki verilmesinin görüşülmesidir. Buna göre Belediyemiz Fen İşleri Biriminden Harita ve Kadastro Mühendisi Mithat Çağlar Kapıcı tarafından hazırlanan ihdas dosyası neticesinde 146 ada 22 parsel no’lu taşınmazın satışının yapılabilmesi için Belediye encümenine yetki verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.
Gündem-4 : Sayın Meclis üyeleri, gündemimizde görüşülecek başka madde bulunmamaktadır. Toplantıya katıldığınızdan dolayı hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım. 04.07. 2018

İsmail İNAM / Belediye ve Meclis Başkanı
Semra ÖZYURT / Meclis Katibi
Mevlüt ÇELEBİ / Meclis Katibi

DEVAMI

PPERŞEMBE BELEDİYESİ YEŞİL ALAN ÇALIŞMASI

Perşembe Belediyesi ekipleri, Kapalı Pazar Yeri ve Düğün Salonu karşısındaki yaya yolunda çimlendirme ve yeşil alan çalışması yaptı

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI