Perşembe Belediyesi

PERŞEMBE BELDEMİZDE İKİNCİ KEZ AÇILAN İSTİHDAM GARANTİLİ KURS SONA ERDİ

Belediyemizden Haberler

PERŞEMBE BELDEMİZDE İKİNCİ KEZ AÇILAN İSTİHDAM GARANTİLİ KURS SONA ERDİ

Perşembe Beldemizde ikinci kez uygulanan yüzde 20 istihdam garantili ‘Kadın Giyim ve Modelist Yardımcılığı Mesleki Eğitim Kursu’ yapılan sınavın ardından sona erdi.
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam’ın girişimleriyle Perşembe Belediyesi ve İŞKUR arasında yapılan anlaşmayla 19 Şubat 2018 tarihinde açılan “Kadın Üst Giyim ve Modelistlik Yardımcılığı Kursu” 1 Haziran 2018 Cuma günü sona erdi. 
Kursun bitiminde yapılan yazılı sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları daha sonra verilecek. 50 kursiyerle başlayan ve 10 kursiyerin istihdamı amaçlanan kursta şimdiye kadar 10 kursiyere de işe girme imkanı sağlandı. Perşembe Belediye Başkanı İnam, kursun son gününde kursiyerleri ve usta öğreticilerini ziyaret ederek kendileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi .Başkan İnam yaptığı açıklamada: “Kursumuzun açılmasında emeği geçen İŞ KUR müdürümüz ve personeline , kursumuzda kursiyerlere öğreticilik yapan usta öğreticilerimize ve kursa katılan kursiyer bayanlarımıza da teşekkür eder, bundan sonraki yaşantılarında sağlık ve başarılar dileriz. Ayrıca kursumuz sayesinde işe giren 10 kursiyerimize de başarılar dilerim.” Dedi. 
Kursun usta öğreticisi Mihrican Delibasan’da yaptığı açıklamada ; ”Kadın Giyim ve Modelist Yardımcılığı Mesleki Eğitim Kursu muz hayırlısıyla sona erdi. Öncelikle Belediye Başkanımıza bu kursu Perşembe halkımıza açtığı için çok teşekkür ederiz. Ayrıca emeği geçen diğer personele de teşekkür ediyoruz.” Dedi. 
Belediye Başkanı İsmail İnam’ın girişimleriyle Perşembe Belediyesi ve İŞKUR arasında yapılan anlaşmayla ilk kez 12 Haziran 2017 tarihinde açılan “Kadın Giyim ve Modelistlik Yardımcılığı Kursu” , 9 Kasım 2017 tarihinde sona ermiş, kurs bitiminde yapılan yazılı sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilmişti. 25 kursiyerle başlayan ve 5 kursiyerin istihdamı amaçlanan istihdam garantili ilk kursta 11 kursiyere de işe girme imkanı sağlanmıştı.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

CUMHURİYET CADDESİNDE PARKE YOL ÇALIŞMASI

Perşembe Belediye ekipleri tarafından beldemiz Cumhuriyet Caddesi Karanfil Sokakta beton parke yol ve kaldırım çalışması yapılıyor.Üç gün önce başlayan çalışmalar kapsamında yolun eğimi düzeltilerek deforme olmuş parke taşları da yenileriyle değiştiriliyor

DEVAMI

YAĞMUR SUYU IZGARALARI TEMİZLENİYOR

Perşembe Belediyesi , Sonbahar ve Kış mevsiminde artması beklenen yağışlardan doğabilecek olası sel baskınlarına karşı yağmur suyu giderlerinde herhangi bir sorun yaşanmaması için ızgara ve yağmur suyu hatları ile kanalizasyon hatlarının temizliğine başladı. 
7 Eylül 2018 Cuma günü beldemiz Atatürk caddesinde çalışmalarını sürdüren ekiplere, Çaycuma Belediyesinden gelen İtfaiye ekibi de yardımcı oldu. Ekipler, yağmur suyu hatları ve ızgaralarda biriken malzemeleri temizleyerek kanalizasyon deşarjının kolaylıkla sağlanabilmesi için basınçlı suyla temizlik çalışması yaptı. Çalışmalara Belediye Meclis üyesi Mevlüt Çelebi nezaret etti.

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI