Perşembe Belediyesi

PERŞEMBE BELDEMİZDE İKİNCİ KEZ AÇILAN İSTİHDAM GARANTİLİ KURS SONA ERDİ

Belediyemizden Haberler

PERŞEMBE BELDEMİZDE İKİNCİ KEZ AÇILAN İSTİHDAM GARANTİLİ KURS SONA ERDİ

Perşembe Beldemizde ikinci kez uygulanan yüzde 20 istihdam garantili ‘Kadın Giyim ve Modelist Yardımcılığı Mesleki Eğitim Kursu’ yapılan sınavın ardından sona erdi.
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam’ın girişimleriyle Perşembe Belediyesi ve İŞKUR arasında yapılan anlaşmayla 19 Şubat 2018 tarihinde açılan “Kadın Üst Giyim ve Modelistlik Yardımcılığı Kursu” 1 Haziran 2018 Cuma günü sona erdi. 
Kursun bitiminde yapılan yazılı sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları daha sonra verilecek. 50 kursiyerle başlayan ve 10 kursiyerin istihdamı amaçlanan kursta şimdiye kadar 10 kursiyere de işe girme imkanı sağlandı. Perşembe Belediye Başkanı İnam, kursun son gününde kursiyerleri ve usta öğreticilerini ziyaret ederek kendileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi .Başkan İnam yaptığı açıklamada: “Kursumuzun açılmasında emeği geçen İŞ KUR müdürümüz ve personeline , kursumuzda kursiyerlere öğreticilik yapan usta öğreticilerimize ve kursa katılan kursiyer bayanlarımıza da teşekkür eder, bundan sonraki yaşantılarında sağlık ve başarılar dileriz. Ayrıca kursumuz sayesinde işe giren 10 kursiyerimize de başarılar dilerim.” Dedi. 
Kursun usta öğreticisi Mihrican Delibasan’da yaptığı açıklamada ; ”Kadın Giyim ve Modelist Yardımcılığı Mesleki Eğitim Kursu muz hayırlısıyla sona erdi. Öncelikle Belediye Başkanımıza bu kursu Perşembe halkımıza açtığı için çok teşekkür ederiz. Ayrıca emeği geçen diğer personele de teşekkür ediyoruz.” Dedi. 
Belediye Başkanı İsmail İnam’ın girişimleriyle Perşembe Belediyesi ve İŞKUR arasında yapılan anlaşmayla ilk kez 12 Haziran 2017 tarihinde açılan “Kadın Giyim ve Modelistlik Yardımcılığı Kursu” , 9 Kasım 2017 tarihinde sona ermiş, kurs bitiminde yapılan yazılı sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilmişti. 25 kursiyerle başlayan ve 5 kursiyerin istihdamı amaçlanan istihdam garantili ilk kursta 11 kursiyere de işe girme imkanı sağlanmıştı.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

PERŞEMBE BELDEMİZDE FENER ALAYI VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında, Perşembe Belediyesinin organizasyonuyla beldemizde fener alayı ve havai fişek gösterisi düzenlendi. 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 19.00’de Belediye Aile Çay Bahçesi önünden dev Türk bayrağı açarak Cumhuriyet (PTT) Caddesine doğru yürüyüşe geçen kortej , Filiz Rıfat Güpgüpoğlu ÇPAL bandosu eşliğinde Özsamey Caddesini takiben, Atatürk Caddesinden yürüyüşün başladığı Aile Çay Bahçesi önüne kadar yürüdü. Gençlerin söylediği marşlar eşliğinde yürüyen gruba vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Yürüyüşün ardından Belediye Aile Çay Bahçesi önünde gerçekleştirilen havai fişek gösterisiyle etkinlik sona erdi. Perşembe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Havai Fişek Gösterisi" de ilgiyle izlendi. Yürüyüşe Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Belediye Meclis üyeleri, Perşembe Jandarma Karakol Komutanı Fikret Uslu, Filiz Rıfat Güpgüpoğlu ÇPAL Müdürü Muhammet Ardıç, CHP Belde Başkanı Mevlüt Çelebi, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

DEVAMI

BAŞKAN İNAM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI

PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL İNAM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan İnam'ın mesajı şu şekilde: 
"Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ulusumuza en büyük armağanı olan laik,demokratik ve çağdaş cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma inancı ve azmiyle Cumhuriyetimizin 95.kuruluş yıl dönümünü kutlar,sevgi ve saygılarımı sunarım."
İSMAİL İNAM
PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANI

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI