PERŞEMBE BELDEMİZDE FESTİVAL TADINDA ETKİNLİK…

PERŞEMBE BELDEMİZDE FESTİVAL TADINDA ETKİNLİK…

YERLİ YABANCI EKİPLER PERŞEMBE BELDEMİZDE HALK OYUNLARI GÖSTERİLERİ SERGİLEDİ
Çaycuma’nın İlçe ilan edilişinin 74.ncü yıldönümü dolayısıyla Çaycuma Belediyesi tarafından düzenlenen “Çaycuma Günleri” etkinliklerin sonuncusu Perşembe Beldemizde gerçekleştirildi. Makedonya, Bulgaristan ve Gürcistan’dan gelen halkoyunları ekiplerinin Çaycuma Halk Eğitim Merkezi (HEM) halkoyunları ekibi birlikte yaptığı gösteriler Perşembeli vatandaşlardan büyük beğeni aldı. 
Etkinlikler, Bulgaristan halk oyunları ekibi bandosunun canlı müzikle yaptığı geçiş kortejiyle başladı. Yürüyüşe halk oyunları ekipleri , belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 
Saat 20.00’de beldemiz Pirice Kuyusundan başlayan kortej yürüyüşü Atatürk Caddesini takiben gösterilerin sergileneceği Filiz Rıfat Güpgüpoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi (ÇPAL) bahçesinde sona erdi.

Filiz Rıfat Güpgüpoğlu ÇPAL bahçesinde düzenlenen etkinliklere, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Belediye Meclis üyeleri, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma ve Köylerini Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu , Çaycuma Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir ve bay- bayan vatandaşlar katıldı. 
Sunuculuğunu Filiz Rıfat Güpgüpoğlu ÇPAL Müdürü Muhammet Ardıç’ın üstlendiği etkinlik programında Makedonya, Bulgaristan,Gürcistan dan gelen halkoyunları ekiplerinin Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları Ekibi birlikte yaptığı gösteriler vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. 
Programa ev sahipliği yapan Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, halk oyunları ekiplerine ve vatandaşlara hitaben bir teşekkür konuşması yaptı. İnam, “Değerli Perşembeliler, hepimiz hoş geldiniz. Bu akşam bölgemizin parlayan yıldızı, sakin ve yaşanabilir bir şehir haline gelen Çaycuma’mızın İlçe oluşunun 74. Yıldönümünü kutlamak üzere toplandık. Bu mutluluğu bizlere yaşatan Makedonya, Gürcistan ve Bulgaristan ve Çaycuma HEM Halkoyunları ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Çaycuma Belediye Başkanın değerli dostum Bülent Kantarcıya ve tertip komitesine de çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonrada bu programları devam ettirirler. Bizler de katkıda bulunuruz. Tekrar teşekkür ediyor, hepinize iyi akşamlar diliyorum.” Şeklinde konuştu. 
Daha sonra Belediye Başkanları İsmail İnam ve Bülent Kantarcı halk oyunları ekiplerinin sorumlularına hediye takdiminde bulundular.
Programdan sonra sahneye davet edilen tüm halkoyunları ekipleri vatandaşlarla birlikte oyun havası eşliğinde gönüllerince oynayarak eğlendiler. Bu arada okul bahçesinde havai fişek gösterisi yapıldı.
Gösterilerin ardından Cevat Özyurt Belediye Aile Çay Bahçesine geçen misafirlere ve halkoyunları ekiplerine ve belediye tarafından içecek ikramı verildi. Bulgaristan Halk oyunları Ekibi Bandosu da Çay Bahçesinde vatandaşlara mini bir konser sundu.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam