PERŞEMBE BELDEMİZDE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU (2019)..............................................................

PERŞEMBE BELDEMİZDE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU (2019)..............................................................

Tüm yurtta olduğu gibi Perşembe Beldemizde de Cumhuriyetin ilanının 96.ncı yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Perşembe Beldemizde Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri 29 Ekim 2019 Salı günü Perşembe Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu bahçesinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Protokol ve vatandaşların bando eşliğinde şehir içindeki kortej yürüyüşünün ardından açık ve güneşli bir havada gerçekleştirilen kutlama programı saat 10.00’da başladı. Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan kutlama programına; Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Belediye Meclis üyeleri, Perşembe Jandarma Karakol Komutanı Fikret Uslu, Filiz Rıfat Güpgüpoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Ardıç, Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu Müdürü Mustafa Yılmaz , Ortaokul Müdür Yardımcısı Ergin Yılmaz , Şehit Astsubay Salim Uçar İlkokulu Müdürü Şenol Özdil, Perşembe Anaokulu Müdiresi İstemi Demirbaş, öğretmenler, öğrenciler, muhtarlar , siyasi parti ve STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Sunuculuğunu Seyithan Şık ve Gizem Veren adlı öğrencilerin üstlendiği program , saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Daha sonra Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu Müdürü Mustafa Yılmaz ve Belediye Başkanı İsmail İnam , günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı İsmail İnam, Karakol Komutanı Fikret Uslu ve Ortaokul Müdürü Mustafa Yılmaz halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.
Akabinde 29 Ekim Cumhuriyet bayramı münasebetiyle beldemizdeki okullarda ve ilçemizde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri protokol tarafından kendilerine takdim edildi. Ödül takdiminin ardından yarışmalarda dereceye giren öğrenciler de yazdıkları şiir ve kompozisyonları okudular. 8.nci sınıf öğrencilerinin, vatandaşların beğeniyle izledikleri horon halk oyununu sergilemelerinden sonra ortaokul öğrencileri Cumhuriyet Oratoryosunu seslendirildi. Öğrencilerin okudukları şiirlerle devam eden programda Şehit Astsubay Salim Uçar ilkokulu öğrencilerinin Zonguldak yöresine ait halk oyunları gösterisi de izleyicilerin beğenisini kazandı. Özel eğitim sınıfı öğrencilerinin hazırladığı işaret dili gösterisi, 8/D sınıfı öğrencilerinin modern dans gösterisi, 7 ve 8.nci sınıf öğrencilerinin hazırladığı koro dinletisi ve özel eğitim sınıfının dans gösterisiyle süren program, 7 ve 8.nci sınıf öğrencilerinin ortak hazırladıkları bayrak gösterisi ve İzmir Marşını okumalarıyla saat 11.40’da sona erdi.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam