PERŞEMBE BELDEMİZ MAHALLELERİNDE BAYRAMLAŞMA PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR....................................................

PERŞEMBE BELDEMİZ MAHALLELERİNDE BAYRAMLAŞMA PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR....................................................

Perşembe Beldemizde Kurban Bayramı büyük bir coşkuyla idrak ediliyor. Bayramın ikinci günü olan 12 Ağustos 2019 Pazartesi günü öğleden önce Sarıkadı Mahallesinde, öğleden sonra Keçecioğlu Mahallesinde bayramlaşma programı gerçekleştirildi. 
Bayramın üçüncü günü olan 13 Ağustos 2019 Salı günü ise öğleden önce Hacırecepler Mahallesinde, öğleden sonra da Hacıkadı Mahallesinde bayramlaşma programı düzenlendi. 
Bayramlaşma programlarına Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam , Belediye Meclis üyeleri ile mahallelerden bayrama gelen vatandaşlar ve gurbetten gelen akrabaları iştirak etti. Bayramlaşmanın ardından Mahalle Camilerinin alt katındaki yemekhanelerde ve bayramcı yerlerinde bayrama iştirak eden vatandaşlara mahalle sakinleri tarafından bayram yemeği ve çay ikram edilerek hoşsohbetler gerçekleştirildi. 
Kurban Bayramının ilk günü olan 11 Ağustos 2019 Pazar günü ise kurban kesimi sebebiyle bayramlaşma programı ve yemek ikramı yapılmadı. Bayramın son günü olan 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü (Bugün) ise saat 10.00’dan itibaren Perşembe Beldemiz Merkez Mahallede bayramlaşma programı düzenlenerek, köylerden ve mahallelerden bayrama gelen vatandaşlara Perşembe Merkez Camii’nin zemin katındaki çok amaçlı salonda bayram yemeği verilecek.
Yemek ve çay ikramı ikindiye kadar devam edecek. Perşembe Merkez Mahalle Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve emekli din görevlisi imam hatip Mehmet Kaya, 1.200-1.300 kişiye yemek ikramı için hazırlık yaptıklarını belirterek, “Gerekirse bu sayı daha da artabilir. Tüm mahallelerdeki ve köylerdeki bütün vatandaşlarımızı bayramın dördüncü günü Perşembe Merkez Mahalledeki bayram merasimine ve Perşembe Merkez Camii’nde verilecek bayram yemeğine davet ediyorum.” Dedi.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam