Perşembe Belediyesi

PERŞEMBE ANAOKULU GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Belediyemizden Haberler

PERŞEMBE ANAOKULU GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

PERŞEMBE ANAOKULU GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

2014 yılında inşası tamamlanarak hizmete giren Perşembe Anaokulu, belde merkezi ve çevre köylerin okul öncesi eğitim ihtiyacını karşılarken diğer yandan da gelişmeye devam ediyor. Tam kapasite ile hizmet verecek şekilde donanımlı hale gelen Perşembe Anaokulunda okul öncesi eğitim , Türk Milli Eğitiminin genel amaçları ve okul öncesi eğitimin amaçları doğrultusunda planlı bir şekilde çocukların yaş seviyesine uygun olarak alanında yetişmiş eğitimli öğretmenler tarafından veriliyor. 2016 yılında “Temiz Okul Sağlıklı Okul (Beyaz Bayrak)”, 2017 yılında da “Beslenme Dostu Okul” sertifikası almaya hak kazanan anaokulunda ihtiyaç duyulan malzemeler ivedilikle temin edilerek, eksiklikler de bir bir gideriliyor. Geçtiğimiz günlerde Perşembe Belediyesi tarafından okul bahçesine oyun parkı kurularak, minikler için çeşme de yaptırıldı. Bunun yanı sıra bahçeye banklar konularak Atatürk büstü yenilendi, çöp konteyneri yerleştirildi. Ayrıca okulun yemekhane duvarları resimlendirildi. Perşembe Anaokulu Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Perşembe Belediye Başkanı Sayın İsmail İNAM’a okulumuza yardımlarından, Okul Sağlığı Protokolü, okulumuzun katıldığı ‘Temiz Okul Sağlıklı Okul (Beyaz Bayrak) Projesi’ ve ‘Beslenme Dostu Okul Projelerine’ katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.” Denildi.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN ÖNEMİ

Okul yönetiminden yapılan açıklamanın devamında okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekilerek, çocuklarını mutlaka anaokuluna, ana sınıfına göndermeleri için velilere çağrıda bulunuldu. Okul yönetiminin okul öncesi eğitime dikkat çektiği açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Okul öncesi eğitim Türk Milli Eğitiminin genel amaçları ve okul öncesi eğitimin amaçları doğrultusunda planlı bir şekilde çocukların yaş seviyesine uygun olarak alanında yetişmiş eğitimli öğretmenler tarafından verilen eğitimdir. Amacımız çocukların beden, zihin, ve duygu gelişimini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak, onları ilkokula hazırlamak, şartları elverişsiz çevrelerden ve ailelerden gelen çocuklar için ortak bir yetişme ortamı yaratmak, çocukların Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamaktır. Bu amaçlar çerçevesinde aylık ve günlük eğitim planlanmaktadır. Programımız çocuk merkezli, esnek, sarmal, eklektik, dengeli, oyun temelli, keşfederek öğrenme öncelikli, yaratıcılığın geliştirilmesi ön planda olan, özgürce deneyimlerde bulunup becerilerini sergileyebilecekleri çeşitli öğrenme merkezlerinin bulunduğu, rehberlik hizmetlerine ve aile katılımına önem verilen son derece faydalı bir programdır. Günlük eğitim akışı, öğretmenin o gün yapacağı çalışmalara düzenli bir şekilde yer verildiği bir plandır. Güne başlama zamanı, etkinlik zamanı (Türkçe Dil Etkinliği, Sanat etkinliği, Fen ve Doğa Etkinliği, gibi), günü değerlendirme zamanı ile beslenme ve dinlenme zamanı gibi rutin etkinliklerden oluşur. Sosyal etkinlikler, inceleme, gezi- gözlem ve deneyler, tiyatro ve gösteriler gibi etkinlikler de eğitimimizin olmazsa olmazıdır. Çocuk bilişsel (zihinsel) alan, dil alanı, sosyal duygusal alan, motor gelişimi (büyük ve küçük kas becerileri, vb.), öz bakım becerileri (temizlik, giyinme, tertip, düzen, beslenme, kendini kaza ve tehlikelerden koruma, sağlığı ile ilgili önlemleri alabilme gibi) çeşitli alanlarda gelişme sağlar. Çocuğun gelişiminde 0-6 yaş çok önemlidir. Erken çocukluk dönemi dediğimiz bu yaşlarda beynin öğrenme hızı en yüksek kapasitededir. Çocuk bu dönemde öğrendiği becerileri yaşam boyu sürdürür. Bu yaşlarda öğrenilen bilgiler kolay kolay unutulmamakta ve eğitimin asıl temelini oluşturmaktadır. Temel ne kadar sağlam olursa bina da o kadar sağlam olur ve en küçük bir depremde yıkılmaz. İşte bizim çocuklarımız da anaokulunda en iyi şekilde, en güzel imkanlarla okul öncesi eğitimlerini alıp sağlam bir temel ile hayata atılacaklar. Bugün burada okuyan miniklerimiz yarın büyüyüp doktor, avukat, öğretmen, mühendis, bilim adamı olup çeşitli mesleklere sahip olacak vatanına ve milletine hizmet edecekler. Dolayısıyla okul öncesi eğitim çok önemlidir. Bilimsel araştırmalar okul öncesi eğitim alan çocukların ileriki yaşlarda daha özgüvenli, daha sosyal, daha girişken ve daha çok meslek sahibi olan bireyler olduğunu göstermiştir.

Velilerimize çağrımız, çocuklarını mutlaka anaokuluna, ana sınıfına göndersinler. Okul öncesi eğitim alan ve almayan çocuk arasındaki fark ileride belli olmaktadır. Çocuk bu yaşlarda almadığı eğitimin eksikliğini hayatı boyunca hissetmektedir. 36-66 ay arası çocuğu olan velilerimiz okulumuza rahatlıkla gelip bilgi sahibi olabilirler. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız. Yarın keşke dememek için mutlaka çocuklarımıza okul öncesi eğitimi aldıralım. Unutmayalım ki, nasıl bizim giden yıllarımız geriye gelmiyorsa, çocuklarımızın da giden yılları bir daha geri gelmeyecek. Zamanı iyi değerlendirelim. Çocuklarımız eğitim öğretimde anne babalarını geçsinler ki bu ülke ilerlesin. Okul öncesi eğitim alan ve almayan çocuk arasındaki fark ileride belli olmaktadır. Çocuk bu yaşlarda almadığı eğitimin eksikliğini hayatı boyunca hissetmektedir. 36-66 ay arası çocuğu olan velilerimiz okulumuza rahatlıkla gelip bilgi sahibi olabilirler. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız. Yarın keşke dememek için mutlaka çocuklarımıza okul öncesi eğitimi aldıralım. Unutmayalım ki, nasıl bizim giden yıllarımız geriye gelmiyorsa, çocuklarımızın da giden yılları bir daha geri gelmeyecek. Zamanı iyi değerlendirelim. Çocuklarımız eğitim öğretimde anne babalarını geçsinler ki bu ülke ilerlesin.”

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

BAŞKAN İNAM’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETLERİ..

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, beraberinde Belediye Meclis üyeleri ; Mevlüt Çelebi , Yaşar Durdu ve Semra Özyurt ile birlikte Perşembe Beldemizdeki eğitim kurumlarına bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.
23 Kasım 2018 Cuma günü Filiz Rıfat Güpgüpoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi ,Perşembe Anaokulu Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu ve Şehit Astsubay Salim Uçar İlkokulunu ziyaret eden heyet, eğitim kurumlarının müdürleri tarafından karşılandı.Daha sonra okulların öğretmenler odasında öğretmenlerle bir süre sohbet eden Başkan İnam ve Meclis üyeleri, okullarda görev yapan öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladılar. Perşembe Belediye Başkanı İnam, eğitim kurumlarında öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmalarda; eğitim öğretime çok önem veren bir insan olduğunu belirterek, “Eğitim öğretim olmadan bu memleketin kalkınması mümkün değil. Bunu da sizler başaracaksınız. Sizlere güveniyoruz. Okullarımızın ne ihtiyacı varsa belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.” Diye konuştu.Başkan İnam öğretmenler günü münasebetiyle yayımladığı mesajında da şu ifadelere yer verdi: "“ Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyen baş öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün aydınlattığı yolda, çağdaş eğitimin öncüleri olan ve geleceğimizi kuran değerli öğretmenlerimizin “ öğretmenler günü kutlu olsun."DEVAMI

BAŞKAN İNAM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Perşembe Beldemiz Belediye Başkanı İsmail İnam, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak öğretmenler gününü kutladı. 
Başkan İnam mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyen Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün aydınlattığı yolda, çağdaş eğitimin öncüleri olan ve geleceğimizi kuran değerli öğretmenlerimizin “ öğretmenler günü kutlu olsun."
İsmail İNAM
PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANI

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI