Perşembe Belediyesi

MERKEZ MAHALLEDE 800 KİŞİLİK BAYRAM YEMEĞİ İKRAMI

Belediyemizden Haberler

MERKEZ MAHALLEDE 800 KİŞİLİK BAYRAM YEMEĞİ İKRAMI


KURBAN BAYRAMININ SON GÜNÜNDE PERŞEMBE MERKEZ MAHALLE'DE BAYRAMLAŞMA YAPILARAK  800 KİŞİLİK BAYRAM YEMEĞİ İKRAMI VERİLDİ
 Kurban Bayramının 4.ncü ve son günü olan 24 Ağustos  2018  Cuma günü sabah saat 11.00'dan itibaren Perşembe Beldemiz Merkez Mahalle’de bayram kutlaması gerçekleştirildi. Beldemize bağlı köylerden ve mahallelerden bayrama gelen bay bayan misafirlere Perşembe Merkez Camii’nin zemin katındaki çok amaçlı salonda   800  kişilik bayram yemeği ikram edilerek hoşsohbetler gerçekleştirildi. Özellikle gurbette çalışan ,  bayramlaşma ve bayram yemeği  vesilesiyle bir araya gelen vatandaşlar da birbirleriyle hasret giderme imkanı buldular.
Bayramlaşma ve bayram yemeğine Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Belediye Meclis üyeleri, Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, Perşembe Jandarma Karakolundan bir kısım personel, din görevlileri, mahalle ve köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ,Belediye Meclis üyeleri , Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ile Merkez Mahalle’de ikamet eden mahalle sakinleri, bayrama gelen misafirleri Merkez Camii’nin zemin katı girişinde karşılayarak “hoş geldiniz”  dediler.
Perşembe Beldemizde düzenlenen  bayram kutlamaları konusunda açıklama yapan Perşembe Merkez Camii emekli din görevlisi ve Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, beldedeki tüm mahalle ve beldemize bağlı  köylerden bayram davetine icabet eden vatandaşlara teşekkür ederek, “ Bugün saat 10.00’da tekbirlerle ve dualarla karıştırdığımız bayram yemeğimiz ikindiye kadar devam edecektir. Yaklaşık bin kişilik bayram yemeği hazırlandı. Bayram yemeği şifadır. Yemek yemeden gitmeyelim.  Allah (c.c) , daha nice bayramlara erişmeyi hepimize nasip eylesin, Kestiğimiz kurbanları makbul eylesin. Her türlü bela ve musibetten bizleri uzak eylesin.  Ahirete irtihal eden yakınlarımıza da rahmet eylesin” Dedi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

CUMHURİYET CADDESİNDE PARKE YOL ÇALIŞMASI

Perşembe Belediye ekipleri tarafından beldemiz Cumhuriyet Caddesi Karanfil Sokakta beton parke yol ve kaldırım çalışması yapılıyor.Üç gün önce başlayan çalışmalar kapsamında yolun eğimi düzeltilerek deforme olmuş parke taşları da yenileriyle değiştiriliyor

DEVAMI

YAĞMUR SUYU IZGARALARI TEMİZLENİYOR

Perşembe Belediyesi , Sonbahar ve Kış mevsiminde artması beklenen yağışlardan doğabilecek olası sel baskınlarına karşı yağmur suyu giderlerinde herhangi bir sorun yaşanmaması için ızgara ve yağmur suyu hatları ile kanalizasyon hatlarının temizliğine başladı. 
7 Eylül 2018 Cuma günü beldemiz Atatürk caddesinde çalışmalarını sürdüren ekiplere, Çaycuma Belediyesinden gelen İtfaiye ekibi de yardımcı oldu. Ekipler, yağmur suyu hatları ve ızgaralarda biriken malzemeleri temizleyerek kanalizasyon deşarjının kolaylıkla sağlanabilmesi için basınçlı suyla temizlik çalışması yaptı. Çalışmalara Belediye Meclis üyesi Mevlüt Çelebi nezaret etti.

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI