Perşembe Belediyesi

MERKEZ MAHALLEDE 800 KİŞİLİK BAYRAM YEMEĞİ İKRAMI

Belediyemizden Haberler

MERKEZ MAHALLEDE 800 KİŞİLİK BAYRAM YEMEĞİ İKRAMI


KURBAN BAYRAMININ SON GÜNÜNDE PERŞEMBE MERKEZ MAHALLE'DE BAYRAMLAŞMA YAPILARAK  800 KİŞİLİK BAYRAM YEMEĞİ İKRAMI VERİLDİ
 Kurban Bayramının 4.ncü ve son günü olan 24 Ağustos  2018  Cuma günü sabah saat 11.00'dan itibaren Perşembe Beldemiz Merkez Mahalle’de bayram kutlaması gerçekleştirildi. Beldemize bağlı köylerden ve mahallelerden bayrama gelen bay bayan misafirlere Perşembe Merkez Camii’nin zemin katındaki çok amaçlı salonda   800  kişilik bayram yemeği ikram edilerek hoşsohbetler gerçekleştirildi. Özellikle gurbette çalışan ,  bayramlaşma ve bayram yemeği  vesilesiyle bir araya gelen vatandaşlar da birbirleriyle hasret giderme imkanı buldular.
Bayramlaşma ve bayram yemeğine Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Belediye Meclis üyeleri, Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, Perşembe Jandarma Karakolundan bir kısım personel, din görevlileri, mahalle ve köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ,Belediye Meclis üyeleri , Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ile Merkez Mahalle’de ikamet eden mahalle sakinleri, bayrama gelen misafirleri Merkez Camii’nin zemin katı girişinde karşılayarak “hoş geldiniz”  dediler.
Perşembe Beldemizde düzenlenen  bayram kutlamaları konusunda açıklama yapan Perşembe Merkez Camii emekli din görevlisi ve Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, beldedeki tüm mahalle ve beldemize bağlı  köylerden bayram davetine icabet eden vatandaşlara teşekkür ederek, “ Bugün saat 10.00’da tekbirlerle ve dualarla karıştırdığımız bayram yemeğimiz ikindiye kadar devam edecektir. Yaklaşık bin kişilik bayram yemeği hazırlandı. Bayram yemeği şifadır. Yemek yemeden gitmeyelim.  Allah (c.c) , daha nice bayramlara erişmeyi hepimize nasip eylesin, Kestiğimiz kurbanları makbul eylesin. Her türlü bela ve musibetten bizleri uzak eylesin.  Ahirete irtihal eden yakınlarımıza da rahmet eylesin” Dedi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

PERŞEMBE BELDEMİZDE FENER ALAYI VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında, Perşembe Belediyesinin organizasyonuyla beldemizde fener alayı ve havai fişek gösterisi düzenlendi. 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 19.00’de Belediye Aile Çay Bahçesi önünden dev Türk bayrağı açarak Cumhuriyet (PTT) Caddesine doğru yürüyüşe geçen kortej , Filiz Rıfat Güpgüpoğlu ÇPAL bandosu eşliğinde Özsamey Caddesini takiben, Atatürk Caddesinden yürüyüşün başladığı Aile Çay Bahçesi önüne kadar yürüdü. Gençlerin söylediği marşlar eşliğinde yürüyen gruba vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Yürüyüşün ardından Belediye Aile Çay Bahçesi önünde gerçekleştirilen havai fişek gösterisiyle etkinlik sona erdi. Perşembe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Havai Fişek Gösterisi" de ilgiyle izlendi. Yürüyüşe Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Belediye Meclis üyeleri, Perşembe Jandarma Karakol Komutanı Fikret Uslu, Filiz Rıfat Güpgüpoğlu ÇPAL Müdürü Muhammet Ardıç, CHP Belde Başkanı Mevlüt Çelebi, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

DEVAMI

BAŞKAN İNAM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI

PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL İNAM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan İnam'ın mesajı şu şekilde: 
"Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ulusumuza en büyük armağanı olan laik,demokratik ve çağdaş cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma inancı ve azmiyle Cumhuriyetimizin 95.kuruluş yıl dönümünü kutlar,sevgi ve saygılarımı sunarım."
İSMAİL İNAM
PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANI

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI