Perşembe Belediyesi

MERKEZ MAHALLEDE 800 KİŞİLİK BAYRAM YEMEĞİ İKRAMI

Belediyemizden Haberler

MERKEZ MAHALLEDE 800 KİŞİLİK BAYRAM YEMEĞİ İKRAMI


KURBAN BAYRAMININ SON GÜNÜNDE PERŞEMBE MERKEZ MAHALLE'DE BAYRAMLAŞMA YAPILARAK  800 KİŞİLİK BAYRAM YEMEĞİ İKRAMI VERİLDİ
 Kurban Bayramının 4.ncü ve son günü olan 24 Ağustos  2018  Cuma günü sabah saat 11.00'dan itibaren Perşembe Beldemiz Merkez Mahalle’de bayram kutlaması gerçekleştirildi. Beldemize bağlı köylerden ve mahallelerden bayrama gelen bay bayan misafirlere Perşembe Merkez Camii’nin zemin katındaki çok amaçlı salonda   800  kişilik bayram yemeği ikram edilerek hoşsohbetler gerçekleştirildi. Özellikle gurbette çalışan ,  bayramlaşma ve bayram yemeği  vesilesiyle bir araya gelen vatandaşlar da birbirleriyle hasret giderme imkanı buldular.
Bayramlaşma ve bayram yemeğine Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Belediye Meclis üyeleri, Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, Perşembe Jandarma Karakolundan bir kısım personel, din görevlileri, mahalle ve köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ,Belediye Meclis üyeleri , Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ile Merkez Mahalle’de ikamet eden mahalle sakinleri, bayrama gelen misafirleri Merkez Camii’nin zemin katı girişinde karşılayarak “hoş geldiniz”  dediler.
Perşembe Beldemizde düzenlenen  bayram kutlamaları konusunda açıklama yapan Perşembe Merkez Camii emekli din görevlisi ve Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, beldedeki tüm mahalle ve beldemize bağlı  köylerden bayram davetine icabet eden vatandaşlara teşekkür ederek, “ Bugün saat 10.00’da tekbirlerle ve dualarla karıştırdığımız bayram yemeğimiz ikindiye kadar devam edecektir. Yaklaşık bin kişilik bayram yemeği hazırlandı. Bayram yemeği şifadır. Yemek yemeden gitmeyelim.  Allah (c.c) , daha nice bayramlara erişmeyi hepimize nasip eylesin, Kestiğimiz kurbanları makbul eylesin. Her türlü bela ve musibetten bizleri uzak eylesin.  Ahirete irtihal eden yakınlarımıza da rahmet eylesin” Dedi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

PERŞEMBE SAĞLIK OCAĞI VE 112 ACİL TAŞINIYOR.....

Perşembe Beldemizin Hacıkadı Mahallesindeki sağlık ocağı ile Perşembe Belediyespor Kulübü binasının üst katındaki 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu yeni yerine taşınacak.
Perşembe beldemizin mevcut sağlık ocağının kullanılacak durumda olmaması ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle, Köksal Toptan Bulvarı üzerindeki yıkılan eski karakol binası arsasına taşınacağı öğrenildi. 2016 yılının Nisan ayında Perşembe Belediye Meclisinde sağlık ocağının söz konusu arsaya taşınması için karar çıkmış, ve bakanlık yetkilileri de beldemize gelerek incelemelerde bulunmuşlardı. Sağlık Ocağı ve 112 Acil İstasyonu binaları için istenen 350 metrekare sabit (bahçesiyle birlikte 800 metrekare ) arsaya karşılık gösterilen arsanın 1100 metrekare alana sahip olduğu öğrenildi. Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılı yatırım programına alınan ve bu yıl ihalesi yapılacak olan yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu binaları beldemiz girişindeki yeni yerinde faaliyete geçtiğinde ambulans ve vatandaşların araçları için park yeri ve bahçe düzenlemesi de yapılacak. Böylece beldemiz sağlık ocağı yeni yapılacak olan daha güvenli binasında hizmet verirken vatandaşlar da sağlık ocağı yokuşunu çıkmak zorunda kalmayacak; özellikle yaşlı vatandaşlarımız çok rahatlamış olacak.

DEVAMI

PERŞEMBE BELDEMİZE 4 YENİ TRAFO KURULACAK ...

BELDEMİZDE SIK SIK YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİLERİ 2019 ‘DA SONA ERİYOR!
PERŞEMBE BELDEMİZE 4 YENİ TRAFO KURULACAK 
Perşembe beldemizde sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin önüne geçebilmek ve elektrik kesintilerini en aza indirmek amacıyla 4 yeni elektrik dağıtım trafosu kurulacak.
Perşembe Belediyesinin girişimleri sonucu 4 Ocak 2019 Cuma günü beldemize gelen 3 kişilik teknik heyet, Belediye Başkanı İsmail İnam ile beldemize yeni kurulacak olan trafoların yer tahsisini görüştü. 
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam; “ Biz belediye olarak 2 yıldan bu yana Başkent Elektrik Dağıtım Şirketinden beldemize yeni trafolar kurulmasını talep ediyorduk. Çünkü sıkıntımız çok büyüktü. Çünkü beldemizde Yaz aylarında bile sık sık elektrikler kesiliyor. Sağolsunlar, arkadaşlar beldemize geldiler. Kendileriyle belediyemizde bir görüşme yaptık. Beldemizde kurulacak olan 4 adet trafonun yer tahsisini imar planı üzerinden kendilerine gösterdik. Diğer yandan beldemizde bir elektrik arızası olduğu zaman tüm mahallenin elektriğini kesmek gerekiyor. Yeni trafolar devreye girdiğinde sadece arıza olan bölgenin elektriği kesilecek. Yani komple elektrikler kesilmeyecek. Ayrıca Park caddesindeki mevcut trafo da tadilattan geçirildi. Eskiden sigorta attığı zaman teknik elemanlar buraya kadar geliyorlardı. Gelip giderken de zaman kaybı oluyordu. Şimdi otomatik olarak Çaycumadan internet aracılığıyla arıza onarılabilecek. 
Beldemize kurulacak trafoların 2 tanesi Merkez, biri Hacıkadı, diğeri de Sarıkadı Mahallesine tahsis edilecek. Teknik heyetteki arkadaşların dediğine göre bu yıl (2019) içinde trafoların ihalesi yapılacak ve trafolar 2019’da faaliyete geçirilecek. İnşallah o zaman beldemizde elektrik kesintisi yaşanmayacak ya da çok az yaşanacak. Perşembemize hayırlı olsun. Belediyemizi ziyaret eden teknik heyetteki Başkent Kuzey Yatırım Planlama takım yöneticisi Murat Esen, Zonguldak kamulaştırma teknikeri Gökhan Demirci ve , Yapım İşleri teknikeri Selahattin Ayhan’a teşekkür ederim.”

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI