CUMARTESİ KISITLAMASI GERİ GELDİ........

CUMARTESİ KISITLAMASI GERİ GELDİ........

-Lokanta ve kafeler paket servis yapacak
-Etkinliklere izin verilmeyecek
-Ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak
Gelen son dakika haberine göre; koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Peki hangi illerde sokak kısıtlaması uygulanacak?
Hangi iller sokak kısıtlamasından muaf olacak? İşte Kabine Toplantısı doğrultusunda alınan kararlar üzerine pazartesi günü 05.00'e kadar sokak kısıtlaması uygulanacak iller...
YÜKSEK RİSKLİ İLLER (TURUNCU)
Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak. (22 İl)
Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise sokağa çıkma yasağı akşam 21.00’den pazar gününün tamamını kapsayarak pazartesi günü sabah 05.00'te sona erecek.
Hafta sonlarında ise; düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında,
ALINAN YENİ KARARLAR
Çok yüksek riskli illeri temsil eden şehirlerimiz 58'e ulaştı.
Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması 21.00 -05.00 olarak devam edecek.
Kırmızı illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.
Ramazan ayında fedakarlık
.
Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Sadece Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandıracak. Yine ramazan boyunca toplu iftar ve sahur gerçekleştirilemeyecek.
Kafe ve lokantalara bazı katkılar sağlayacağız. Nisan ve Mayıs aylarınca normalleşme ve izin kapsamın sigorta desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarının primleri desteklenecek nakdi yardım yapılacak.(Demokrat Çaycuma)

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam