Perşembe Belediyesi

ÇELENK SUNUMU VE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

Belediyemizden Haberler

ÇELENK SUNUMU VE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

PERŞEMBE BELDEMİZDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI ÇELENK SUNUMU VE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLADI 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Perşembe Beldemizde çelenk sunma töreni düzenlenerek kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Cumhuriyetin ilanının 95.ncİ yıldönümünü kutlama programı kapsamında; 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 09.30’da Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu yapıldı. Filiz Rıfat Güpgüpoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi (ÇPAL)Müdürü Muhammet Ardıç yönetiminde gerçekleştirilen törene Belediye Başkanı İsmail İnam, Belediye Meclis üyeleri, Perşembe Jandarma Karakol Komutanı Fikret Uslu, Beldemiz okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar , siyasi parti ve STK temsilcileri, ve öğrenciler katıldı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunularak hep birlikte İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından Atatürk heykeli önünden Filiz Rıfat Güpgüpoğlu ÇPAL Bandosu eşliğinde başlayan kortej yürüyüşü Park Caddesi ve İnönü Caddesini takip ederek Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu önünde sona erdi. Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, tüm vatandaşları akşam saat 19.00’da bando eşliğinde düzenlenecek ve Belediye Aile Çay bahçesi önünden başlayacak olan fener alayı , havai fişek gösterisi ve cumhuriyet yürüyüşüne davet etti.
Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gösterileri ise saat 10.00’dan itibaren Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu bahçesinde devam etti.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

PERŞEMBE BELDEMİZDE FENER ALAYI VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında, Perşembe Belediyesinin organizasyonuyla beldemizde fener alayı ve havai fişek gösterisi düzenlendi. 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 19.00’de Belediye Aile Çay Bahçesi önünden dev Türk bayrağı açarak Cumhuriyet (PTT) Caddesine doğru yürüyüşe geçen kortej , Filiz Rıfat Güpgüpoğlu ÇPAL bandosu eşliğinde Özsamey Caddesini takiben, Atatürk Caddesinden yürüyüşün başladığı Aile Çay Bahçesi önüne kadar yürüdü. Gençlerin söylediği marşlar eşliğinde yürüyen gruba vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Yürüyüşün ardından Belediye Aile Çay Bahçesi önünde gerçekleştirilen havai fişek gösterisiyle etkinlik sona erdi. Perşembe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Havai Fişek Gösterisi" de ilgiyle izlendi. Yürüyüşe Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Belediye Meclis üyeleri, Perşembe Jandarma Karakol Komutanı Fikret Uslu, Filiz Rıfat Güpgüpoğlu ÇPAL Müdürü Muhammet Ardıç, CHP Belde Başkanı Mevlüt Çelebi, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

DEVAMI

BAŞKAN İNAM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI

PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL İNAM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan İnam'ın mesajı şu şekilde: 
"Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ulusumuza en büyük armağanı olan laik,demokratik ve çağdaş cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma inancı ve azmiyle Cumhuriyetimizin 95.kuruluş yıl dönümünü kutlar,sevgi ve saygılarımı sunarım."
İSMAİL İNAM
PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANI

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI