Perşembe Belediyesi

BAŞKAN İSMAİL İNAM ŞİKE İDDİALARINI KINADI

Belediyemizden Haberler

BAŞKAN İSMAİL İNAM ŞİKE İDDİALARINI KINADI

Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam , Perşembe Beldemizde merhum İsmail Hakkı Durdu anısına düzenlenen futbol turnuvasında şike yapıldığı yönündeki iddialara yaptığı kamuoyu açıklaması ile cevap verdi. Belediye Başkanı ve Turnuva Tertip Komitesi Başkanı İnam, Zonguldak’ta yayın yapan bir gazetenin internet sayfasında, “Perşembe’de şikeli turnuvaya takımlardan tepki” başlığıyla yayımlanan habere tepki göstererek; “Kulüp yönetiminin ve hakemlerin turnuvayı tek bir takımın kazanması için şike yaptığını iddia eden bu haber, kendi başarısızlığını başkalarına çamur atarak örtmeye çalışan yöneticilerle önüne gelen haberin doğruluğunu araştırmaya gerek duymadan haberleştiren basın mensuplarını kınıyor, takdiri kamuoyuna bırakıyorum” dedi. Başkan İnam’ın açıklaması u şekilde: 
Kamuoyuna Açıklama:
“Beldemizde, Perşembe Belediyespor’un merhum başkanı İsmail Hakkı Durdu anısına, gelenekselleştirilmesi hedeflenen bir futbol turnuvası düzenlendi. Rahmetli başkanımızın aziz hatırasını yaşatmak, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirmek, yaz aylarında beldemizde sportif bir aktivite yaratmak, Perşembe Belediyespor’a cüzi de olsa gelir elde etmek ve yöredeki futbolcuların performansını koruyarak sezona daha hazırlıklı girmesini sağlamak amacıyla düzenlediğimiz turnuvaya, toplam 16 takım katıldı. Bir maç dışında kayda değer bir olay olmadan süren turnuvada grup maçlarının tamamlanmasıyla finaller serisine geçildi. Tam da grup maçlarının bitme aşamasında, Zonguldak’ta yayın yapan bir gazetenin internet sayfasında, “Perşembe’de şikeli turnuvaya takımlardan tepki” başlığıyla bir haber yayımlandı. Kulüp yönetiminin ve hakemlerin turnuvayı tek bir takımın kazanması için şike yaptığını iddia eden bu haber, tümüyle gerçek dışıdır. Kimin yaptırdığı tarafımızca bilinen haberin, basın meslek ilkelerine aykırı şekilde, doğru olup olmadığı araştırılmadan haberleştirilmesi üzüntü vericidir. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunlu görülmüştür:
1. Haberde adı geçen Metin Doğan uzun yıllar klasman hakemi olarak Süper Amatör Lig’de maçlar yönettikten sonra bu sezon hakemliği bırakmış deneyimli bir futbol adamıdır. Bu tip turnuvalarda fiilen görev yapmakta olan hakemlerin maç yönetmesi ciddi bir prosedüre tabi olduğu için eski hakemlerin görevlendirilmesi yoluna gidilmiştir. Her hakem gibi Metin Doğan’ın da yanlış kararlar vermesi mümkündür. Ancak bir maksada yönelik karar verdiğini söylemek bir art niyet ifadesidir. 
2. Nitekim söz konusu haberin 6-1 gibi son derece farklı bir skorla biten bir maçın ardından yazılması dikkatlerden kaçmadığı gibi, hangi amaca yönelik olarak yapıldığı hakkında fikir de vermektedir. Haber turnuvada başarılı olamayan bir takımın, kendi yenilgisine mazeret üretmek için yaptığı bir spekülasyondan ibarettir.
3. Haberde, Perşembespor’un bazı futbolcularının oynadığı takımın şampiyon yapılacağına dair dile getirilen iddianın da hiçbir mesnedi yoktur. Perşembespor’un futbolcuları turnuvada yer alan pek çok takıma dağılmış durumdadır. Nitekim haberde adı geçen Hacıkadıspor’da 5 Perşembespor futbolcusu oynarken, Keçecioğluspor’da 4, Muharremşah Gençlik’te 2, Muharremşahspor’da 1, Karaahmetlerspor’ da 1 futbolcu oynamaktadır. Dolayısıyla Perşembespor’un futbolcusu var diye bir takımın şampiyon yapılmaya çalışılması fiilen mümkün değildir. 
4. Turnuvada birinci gelen takıma 3.200 TL, ikinci gelen takıma bir koyun verilecektir. Maddi ödülü bu kadar düşük olan bir turnuvada şike gibi maddi, manevi yükü büyük bir organizasyonu yapmak zaten mümkün değildir. 
5. Jandarma’nın güvenlik önlemi almadığı şeklinde dile getirilen iddialar tam anlamıyla yalandır. Perşembe Jandarma Karakol Komutanımız bizzat düzenleme komitesinde yer aldığı gibi, haber içinde kullanılan fotoğrafta görevli jandarmaların görülüyor olması, iddianın ne kadar asılsız olduğunu açık şekilde kanıtlamaktadır.
6. Bu iddialar rahmetli başkanımızın aziz hatırasına, Perşembe halkına, hakemlikteki başarısı tartışılmaz olan Metin Doğan’a yapılmış bir saygısızlık olduğu kadar, Perşembe’de huzur ve kardeşliğin artırılmasına yönelik harcadığımız çabalara da açık bir saldırıdır. 
7. Kendi başarısızlığını başkalarına çamur atarak örtmeye çalışan yöneticilerle, önüne gelen haberin doğruluğunu hiç araştırmaya gerek duymadan haberleştiren basın mensuplarını kınıyor, takdiri kamuoyuna bırakıyorum. Turnuvanın bu hafta sonu başlayacak finaller serisine başta haberi yapan gazete olmak üzere tüm basın mensuplarını, sporsever bölge halkını davet ediyor, bizzat çıplak gözle görerek yorum yapmaya, fikir oluşturmaya çağırıyorum.
İsmail İNAM
Perşembe Belediye Başkanı
Turnuva Tertip Komitesi Başkanı

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

BAŞKAN İNAM’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETLERİ..

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, beraberinde Belediye Meclis üyeleri ; Mevlüt Çelebi , Yaşar Durdu ve Semra Özyurt ile birlikte Perşembe Beldemizdeki eğitim kurumlarına bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.
23 Kasım 2018 Cuma günü Filiz Rıfat Güpgüpoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi ,Perşembe Anaokulu Şehit Astsubay Salim Uçar Ortaokulu ve Şehit Astsubay Salim Uçar İlkokulunu ziyaret eden heyet, eğitim kurumlarının müdürleri tarafından karşılandı.Daha sonra okulların öğretmenler odasında öğretmenlerle bir süre sohbet eden Başkan İnam ve Meclis üyeleri, okullarda görev yapan öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladılar. Perşembe Belediye Başkanı İnam, eğitim kurumlarında öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmalarda; eğitim öğretime çok önem veren bir insan olduğunu belirterek, “Eğitim öğretim olmadan bu memleketin kalkınması mümkün değil. Bunu da sizler başaracaksınız. Sizlere güveniyoruz. Okullarımızın ne ihtiyacı varsa belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.” Diye konuştu.Başkan İnam öğretmenler günü münasebetiyle yayımladığı mesajında da şu ifadelere yer verdi: "“ Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyen baş öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün aydınlattığı yolda, çağdaş eğitimin öncüleri olan ve geleceğimizi kuran değerli öğretmenlerimizin “ öğretmenler günü kutlu olsun."DEVAMI

BAŞKAN İNAM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Perşembe Beldemiz Belediye Başkanı İsmail İnam, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak öğretmenler gününü kutladı. 
Başkan İnam mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyen Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün aydınlattığı yolda, çağdaş eğitimin öncüleri olan ve geleceğimizi kuran değerli öğretmenlerimizin “ öğretmenler günü kutlu olsun."
İsmail İNAM
PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANI

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI