Perşembe Belediyesi

BAŞKAN İSMAİL İNAM ŞİKE İDDİALARINI KINADI

Belediyemizden Haberler

BAŞKAN İSMAİL İNAM ŞİKE İDDİALARINI KINADI

Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam , Perşembe Beldemizde merhum İsmail Hakkı Durdu anısına düzenlenen futbol turnuvasında şike yapıldığı yönündeki iddialara yaptığı kamuoyu açıklaması ile cevap verdi. Belediye Başkanı ve Turnuva Tertip Komitesi Başkanı İnam, Zonguldak’ta yayın yapan bir gazetenin internet sayfasında, “Perşembe’de şikeli turnuvaya takımlardan tepki” başlığıyla yayımlanan habere tepki göstererek; “Kulüp yönetiminin ve hakemlerin turnuvayı tek bir takımın kazanması için şike yaptığını iddia eden bu haber, kendi başarısızlığını başkalarına çamur atarak örtmeye çalışan yöneticilerle önüne gelen haberin doğruluğunu araştırmaya gerek duymadan haberleştiren basın mensuplarını kınıyor, takdiri kamuoyuna bırakıyorum” dedi. Başkan İnam’ın açıklaması u şekilde: 
Kamuoyuna Açıklama:
“Beldemizde, Perşembe Belediyespor’un merhum başkanı İsmail Hakkı Durdu anısına, gelenekselleştirilmesi hedeflenen bir futbol turnuvası düzenlendi. Rahmetli başkanımızın aziz hatırasını yaşatmak, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirmek, yaz aylarında beldemizde sportif bir aktivite yaratmak, Perşembe Belediyespor’a cüzi de olsa gelir elde etmek ve yöredeki futbolcuların performansını koruyarak sezona daha hazırlıklı girmesini sağlamak amacıyla düzenlediğimiz turnuvaya, toplam 16 takım katıldı. Bir maç dışında kayda değer bir olay olmadan süren turnuvada grup maçlarının tamamlanmasıyla finaller serisine geçildi. Tam da grup maçlarının bitme aşamasında, Zonguldak’ta yayın yapan bir gazetenin internet sayfasında, “Perşembe’de şikeli turnuvaya takımlardan tepki” başlığıyla bir haber yayımlandı. Kulüp yönetiminin ve hakemlerin turnuvayı tek bir takımın kazanması için şike yaptığını iddia eden bu haber, tümüyle gerçek dışıdır. Kimin yaptırdığı tarafımızca bilinen haberin, basın meslek ilkelerine aykırı şekilde, doğru olup olmadığı araştırılmadan haberleştirilmesi üzüntü vericidir. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunlu görülmüştür:
1. Haberde adı geçen Metin Doğan uzun yıllar klasman hakemi olarak Süper Amatör Lig’de maçlar yönettikten sonra bu sezon hakemliği bırakmış deneyimli bir futbol adamıdır. Bu tip turnuvalarda fiilen görev yapmakta olan hakemlerin maç yönetmesi ciddi bir prosedüre tabi olduğu için eski hakemlerin görevlendirilmesi yoluna gidilmiştir. Her hakem gibi Metin Doğan’ın da yanlış kararlar vermesi mümkündür. Ancak bir maksada yönelik karar verdiğini söylemek bir art niyet ifadesidir. 
2. Nitekim söz konusu haberin 6-1 gibi son derece farklı bir skorla biten bir maçın ardından yazılması dikkatlerden kaçmadığı gibi, hangi amaca yönelik olarak yapıldığı hakkında fikir de vermektedir. Haber turnuvada başarılı olamayan bir takımın, kendi yenilgisine mazeret üretmek için yaptığı bir spekülasyondan ibarettir.
3. Haberde, Perşembespor’un bazı futbolcularının oynadığı takımın şampiyon yapılacağına dair dile getirilen iddianın da hiçbir mesnedi yoktur. Perşembespor’un futbolcuları turnuvada yer alan pek çok takıma dağılmış durumdadır. Nitekim haberde adı geçen Hacıkadıspor’da 5 Perşembespor futbolcusu oynarken, Keçecioğluspor’da 4, Muharremşah Gençlik’te 2, Muharremşahspor’da 1, Karaahmetlerspor’ da 1 futbolcu oynamaktadır. Dolayısıyla Perşembespor’un futbolcusu var diye bir takımın şampiyon yapılmaya çalışılması fiilen mümkün değildir. 
4. Turnuvada birinci gelen takıma 3.200 TL, ikinci gelen takıma bir koyun verilecektir. Maddi ödülü bu kadar düşük olan bir turnuvada şike gibi maddi, manevi yükü büyük bir organizasyonu yapmak zaten mümkün değildir. 
5. Jandarma’nın güvenlik önlemi almadığı şeklinde dile getirilen iddialar tam anlamıyla yalandır. Perşembe Jandarma Karakol Komutanımız bizzat düzenleme komitesinde yer aldığı gibi, haber içinde kullanılan fotoğrafta görevli jandarmaların görülüyor olması, iddianın ne kadar asılsız olduğunu açık şekilde kanıtlamaktadır.
6. Bu iddialar rahmetli başkanımızın aziz hatırasına, Perşembe halkına, hakemlikteki başarısı tartışılmaz olan Metin Doğan’a yapılmış bir saygısızlık olduğu kadar, Perşembe’de huzur ve kardeşliğin artırılmasına yönelik harcadığımız çabalara da açık bir saldırıdır. 
7. Kendi başarısızlığını başkalarına çamur atarak örtmeye çalışan yöneticilerle, önüne gelen haberin doğruluğunu hiç araştırmaya gerek duymadan haberleştiren basın mensuplarını kınıyor, takdiri kamuoyuna bırakıyorum. Turnuvanın bu hafta sonu başlayacak finaller serisine başta haberi yapan gazete olmak üzere tüm basın mensuplarını, sporsever bölge halkını davet ediyor, bizzat çıplak gözle görerek yorum yapmaya, fikir oluşturmaya çağırıyorum.
İsmail İNAM
Perşembe Belediye Başkanı
Turnuva Tertip Komitesi Başkanı

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

PERŞEMBE BELEDİYESİ ATIK SU ARITMA TESİSİ FAALİYETE GEÇTİ

Zonguldak’taki belde belediyeler içerisinde ilk arıtma tesisi Perşembe Belediyesi  tarafından yaptırıldı.
2017 yılında Çaycuma Organize Sanayi Bölge  Müdürlüğü, Delta Su Arıtma Sistemleri Şirketi ile Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli ve Perşembe Belediyesi arasında yapılan protokol anlaşması  ile yapımına başlanılan,  2018 yılı  Ağustos ayında inşası  tamamlanan Perşembe Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisimiz faaliyete geçti.
Perşembe Belediyesinin  kendi imkanları ile yaptırılan ve  3 üniteden oluşan atık su arıtma tesisinin  Belediyeye  550.00 bin TL ye mal olduğunu ifade eden Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, “Arıtma tesisimizin yapımını üstlenen Delta Su Arıtma Sistemleri A.Ş nin sahibi Tayfun Çengelcik’e böyle bir eseri beldemize kazandırdıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Tesisimizin Organize Sanayi Bölgesi içerisine yapılmasında emeği geçen Zonguldak Valiliğimize, Çaycuma Kaymakamlığına, Çaycuma Organize Sanayi  Bölgesi  idaresi  yöneticilerine teşekkürlerimi arz ederim.  Amacımız temiz ve sağlıklı bir çevre oluşturmaktı.  Bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Ayrıca Zonguldak’taki belde belediyeler içerisinde ilk arıtma tesisinin belediyemiz tarafından yapılmasından da gurur duyuyorum. Tesisimizin beldemize ve çevremize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

DEVAMI

HACIKADI MAHALLESİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR...

Perşembe Belediye ekipleri tarafından beldemiz Hacıkadı Mahallesinde başlatılan tamirat ,tadilat ve yenileme  çalışmaları devam ediyor.

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI