Perşembe Belediyesi

BAŞKAN İNAM ALMANYA GEZİSİNİ DEĞERLENDİRDİ

Belediyemizden Haberler

BAŞKAN İNAM ALMANYA GEZİSİNİ DEĞERLENDİRDİ

Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Almanya’da yaşayan Çaycumalı gurbetçiler tarafından kurulan “Almanya- Çaycumalılar Derneği” nin açılış gecesine katılmak ve Almanya’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızla bir araya gelip görüşmelerde bulunmak üzere hafta sonu gittiği Almanya’dan beldemize döndü. Başkan İsmail İnam Almanya gezisiyle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: 
“Almanya’da kurulan ‘Almanya -Çaycumalılar Derneği’ nin açılışına katılmak üzere, derneğin davetlisi olarak Almanya’ ya gittik. 3 günlük Almanya gezimizde orada yaşayan dostlarımızla samimi dostane görüşmeler yaptık. Önce derneğin açılışına katıldık. Açılıştan sonra düğün salonunda yaklaşık 1.500 kişinin katılımıyla bir gece düzenlendi. Gecede gurbetçi hemşehrilerimize bir konuşma yaptık. Konuşmamızda, orada yaşayan Perşembelilere bu derneğe üye olmalarını ve sahip çıkmalarını söyledik. Bu dernek çok önemli. Dernek başkanımızın ifadesine göre Almanya’da 100 bine yakın Çaycumalı yaşıyormuş. İnşallah bu derneğe en az 3 bin- 5 bin üye yapabilirlerse orada yaşayan Çaycumalıların, Perşembelilerin dolayısıyla orada yaşayan hemşehrilerimizin dertleriyle , sorunlarının çözümüyle ilgilenebilir. Bu derneğin kurulması belediye olarak bizim içinde çok önemli. Orada yaşayan gurbetçi kardeşlerimiz beldemize geldikleri zaman biz de belediyeler olarak onların her türlü sorunlarıyla ilgilenmeye, yapabileceğimiz işlerini görmeye, problemlerine çözüm bulmaya çalışacağız. Aynı zamanda bu dernek Almanya'daki gurbetçi hemşehrilerimizle bölgedeki belediyelerimiz arasında bir köprü vazifesi görecek. Oradaki derneğimizle devamlı irtibat halinde olacağız ve gurbetçilerimizin burada karşılaştığı sorunları çözmeye çalışacağız. Dolayısıyla bu derneğin kurulmasının bir çok yönden faydaları olacaktır. İnşallah başarılı bir şeklide devam ederler. Bizim için çok yararlı bir gezi oldu. Yönetim kuruluna başarılar dileyip, Almanya’dan çok güzel duygularla ve çok iyi izlenimlerle ayrıldık. Salonu dolduran 1.500 kişinin en az 500’ü Perşembe ve civar köylerden Almanya’ya gelmiş gurbetçi kardeşlerimizden oluşuyordu. Tanıdık tanımadık herkes yanımıza gelip bizlere ilgi alaka gösterdiler. Ben bütün gurbetçi kardeşlerime ve yönetim kuruluna ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Dernekleri hayırlı olsun. Salı günü gece saatlerinde beldemize dönüp Çarşamba günü vazifemizin başına döndük.”

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

PERŞEMBE SAĞLIK OCAĞI VE 112 ACİL TAŞINIYOR.....

Perşembe Beldemizin Hacıkadı Mahallesindeki sağlık ocağı ile Perşembe Belediyespor Kulübü binasının üst katındaki 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu yeni yerine taşınacak.
Perşembe beldemizin mevcut sağlık ocağının kullanılacak durumda olmaması ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle, Köksal Toptan Bulvarı üzerindeki yıkılan eski karakol binası arsasına taşınacağı öğrenildi. 2016 yılının Nisan ayında Perşembe Belediye Meclisinde sağlık ocağının söz konusu arsaya taşınması için karar çıkmış, ve bakanlık yetkilileri de beldemize gelerek incelemelerde bulunmuşlardı. Sağlık Ocağı ve 112 Acil İstasyonu binaları için istenen 350 metrekare sabit (bahçesiyle birlikte 800 metrekare ) arsaya karşılık gösterilen arsanın 1100 metrekare alana sahip olduğu öğrenildi. Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılı yatırım programına alınan ve bu yıl ihalesi yapılacak olan yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu binaları beldemiz girişindeki yeni yerinde faaliyete geçtiğinde ambulans ve vatandaşların araçları için park yeri ve bahçe düzenlemesi de yapılacak. Böylece beldemiz sağlık ocağı yeni yapılacak olan daha güvenli binasında hizmet verirken vatandaşlar da sağlık ocağı yokuşunu çıkmak zorunda kalmayacak; özellikle yaşlı vatandaşlarımız çok rahatlamış olacak.

DEVAMI

PERŞEMBE BELDEMİZE 4 YENİ TRAFO KURULACAK ...

BELDEMİZDE SIK SIK YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİLERİ 2019 ‘DA SONA ERİYOR!
PERŞEMBE BELDEMİZE 4 YENİ TRAFO KURULACAK 
Perşembe beldemizde sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin önüne geçebilmek ve elektrik kesintilerini en aza indirmek amacıyla 4 yeni elektrik dağıtım trafosu kurulacak.
Perşembe Belediyesinin girişimleri sonucu 4 Ocak 2019 Cuma günü beldemize gelen 3 kişilik teknik heyet, Belediye Başkanı İsmail İnam ile beldemize yeni kurulacak olan trafoların yer tahsisini görüştü. 
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam; “ Biz belediye olarak 2 yıldan bu yana Başkent Elektrik Dağıtım Şirketinden beldemize yeni trafolar kurulmasını talep ediyorduk. Çünkü sıkıntımız çok büyüktü. Çünkü beldemizde Yaz aylarında bile sık sık elektrikler kesiliyor. Sağolsunlar, arkadaşlar beldemize geldiler. Kendileriyle belediyemizde bir görüşme yaptık. Beldemizde kurulacak olan 4 adet trafonun yer tahsisini imar planı üzerinden kendilerine gösterdik. Diğer yandan beldemizde bir elektrik arızası olduğu zaman tüm mahallenin elektriğini kesmek gerekiyor. Yeni trafolar devreye girdiğinde sadece arıza olan bölgenin elektriği kesilecek. Yani komple elektrikler kesilmeyecek. Ayrıca Park caddesindeki mevcut trafo da tadilattan geçirildi. Eskiden sigorta attığı zaman teknik elemanlar buraya kadar geliyorlardı. Gelip giderken de zaman kaybı oluyordu. Şimdi otomatik olarak Çaycumadan internet aracılığıyla arıza onarılabilecek. 
Beldemize kurulacak trafoların 2 tanesi Merkez, biri Hacıkadı, diğeri de Sarıkadı Mahallesine tahsis edilecek. Teknik heyetteki arkadaşların dediğine göre bu yıl (2019) içinde trafoların ihalesi yapılacak ve trafolar 2019’da faaliyete geçirilecek. İnşallah o zaman beldemizde elektrik kesintisi yaşanmayacak ya da çok az yaşanacak. Perşembemize hayırlı olsun. Belediyemizi ziyaret eden teknik heyetteki Başkent Kuzey Yatırım Planlama takım yöneticisi Murat Esen, Zonguldak kamulaştırma teknikeri Gökhan Demirci ve , Yapım İşleri teknikeri Selahattin Ayhan’a teşekkür ederim.”

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI