Perşembe Belediyesi

BAŞKAN İNAM ALMANYA’DA

Belediyemizden Haberler

BAŞKAN İNAM ALMANYA’DA

Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Almanya’da yaşayan Çaycumalı gurbetçiler tarafından kurulan “Almanya- Çaycumalılar Derneği”nin açılış gecesine katılmak ve Almanya’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızla bir araya gelip görüşmelerde bulunmak üzere 8 Aralık 2018 Cumartesi günü Almanya’ya hareket etti. 
9 Kasım 2018 Pazar günü Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde ki Güneş Düğün Salonunda düzenlenen açılı gecesine katılan Başkan İsmail İnam, salondaki gurbetçi vatandaşlarımıza da hitap etti. Başkan İnam, “Perşembe Belediye Başkanı olarak hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Böyle bir derneğin kurulması sizlerin birlik ve beraberliğini sağlayacaktır. Aranızda bulunmaktan onur ve gurur duyuyorum. Almanya’da kurulan Çaycumalılar Derneğinin derneğin kurulmasında emeği geçen yönetim kurulu başkanı ve üyelerine,bizlere gösterdikleri yakın ilgi ve dostluklarından dolayı teşekkür ederim. Almanya’da yaşayan dost ve arkadaşlarımada ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Derneğinizin hayırlı olmasını diliyorum. Yöremiz insanının hepsini bu derneğe üye olmaya davet ediyorum. Hep birlikte birliğimizi sağlayabilirsek çok büyük işler başaracağımıza inanıyorum.” Şeklinde konuştu. Almanyadaki Çaycumalı gurbetçilerin bir çatı altında toplamak, dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak için kurdukları Almanya-Çaycumalılar Derneğinin başkanlığını Şenol Alagöz yapıyor. Açılışa Bakan İnam’ın yanısıra, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, Çaycuma Esnaf Odası başkanı Hayri Kandemir, Çaycuma Ticaret Odası Başkanı Zekai Kamitoğlu ve Almanya’da yaşayan Çaycumalı ve Perşembeli gurbetçiler ve çok sayıda davetli katıldı. Gecede mahalli sanatçılar Fatma Metin , Sezai Çağdaş Kenan Albayoğlu, Aydın Çimen ve Cihan Metinin türküleriyle coşan davetliler kendilerini piste atarak doyasıya eğlendiler.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

PERŞEMBE SAĞLIK OCAĞI VE 112 ACİL TAŞINIYOR.....

Perşembe Beldemizin Hacıkadı Mahallesindeki sağlık ocağı ile Perşembe Belediyespor Kulübü binasının üst katındaki 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu yeni yerine taşınacak.
Perşembe beldemizin mevcut sağlık ocağının kullanılacak durumda olmaması ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle, Köksal Toptan Bulvarı üzerindeki yıkılan eski karakol binası arsasına taşınacağı öğrenildi. 2016 yılının Nisan ayında Perşembe Belediye Meclisinde sağlık ocağının söz konusu arsaya taşınması için karar çıkmış, ve bakanlık yetkilileri de beldemize gelerek incelemelerde bulunmuşlardı. Sağlık Ocağı ve 112 Acil İstasyonu binaları için istenen 350 metrekare sabit (bahçesiyle birlikte 800 metrekare ) arsaya karşılık gösterilen arsanın 1100 metrekare alana sahip olduğu öğrenildi. Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılı yatırım programına alınan ve bu yıl ihalesi yapılacak olan yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu binaları beldemiz girişindeki yeni yerinde faaliyete geçtiğinde ambulans ve vatandaşların araçları için park yeri ve bahçe düzenlemesi de yapılacak. Böylece beldemiz sağlık ocağı yeni yapılacak olan daha güvenli binasında hizmet verirken vatandaşlar da sağlık ocağı yokuşunu çıkmak zorunda kalmayacak; özellikle yaşlı vatandaşlarımız çok rahatlamış olacak.

DEVAMI

PERŞEMBE BELDEMİZE 4 YENİ TRAFO KURULACAK ...

BELDEMİZDE SIK SIK YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİLERİ 2019 ‘DA SONA ERİYOR!
PERŞEMBE BELDEMİZE 4 YENİ TRAFO KURULACAK 
Perşembe beldemizde sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin önüne geçebilmek ve elektrik kesintilerini en aza indirmek amacıyla 4 yeni elektrik dağıtım trafosu kurulacak.
Perşembe Belediyesinin girişimleri sonucu 4 Ocak 2019 Cuma günü beldemize gelen 3 kişilik teknik heyet, Belediye Başkanı İsmail İnam ile beldemize yeni kurulacak olan trafoların yer tahsisini görüştü. 
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam; “ Biz belediye olarak 2 yıldan bu yana Başkent Elektrik Dağıtım Şirketinden beldemize yeni trafolar kurulmasını talep ediyorduk. Çünkü sıkıntımız çok büyüktü. Çünkü beldemizde Yaz aylarında bile sık sık elektrikler kesiliyor. Sağolsunlar, arkadaşlar beldemize geldiler. Kendileriyle belediyemizde bir görüşme yaptık. Beldemizde kurulacak olan 4 adet trafonun yer tahsisini imar planı üzerinden kendilerine gösterdik. Diğer yandan beldemizde bir elektrik arızası olduğu zaman tüm mahallenin elektriğini kesmek gerekiyor. Yeni trafolar devreye girdiğinde sadece arıza olan bölgenin elektriği kesilecek. Yani komple elektrikler kesilmeyecek. Ayrıca Park caddesindeki mevcut trafo da tadilattan geçirildi. Eskiden sigorta attığı zaman teknik elemanlar buraya kadar geliyorlardı. Gelip giderken de zaman kaybı oluyordu. Şimdi otomatik olarak Çaycumadan internet aracılığıyla arıza onarılabilecek. 
Beldemize kurulacak trafoların 2 tanesi Merkez, biri Hacıkadı, diğeri de Sarıkadı Mahallesine tahsis edilecek. Teknik heyetteki arkadaşların dediğine göre bu yıl (2019) içinde trafoların ihalesi yapılacak ve trafolar 2019’da faaliyete geçirilecek. İnşallah o zaman beldemizde elektrik kesintisi yaşanmayacak ya da çok az yaşanacak. Perşembemize hayırlı olsun. Belediyemizi ziyaret eden teknik heyetteki Başkent Kuzey Yatırım Planlama takım yöneticisi Murat Esen, Zonguldak kamulaştırma teknikeri Gökhan Demirci ve , Yapım İşleri teknikeri Selahattin Ayhan’a teşekkür ederim.”

DEVAMI

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • BELEDİYE ÇAY BAHÇESİ
  • KAVŞAKLAR
  • İNÖNÜ CADDESİ
  • PAPATYA SOKAK

Videolar

  • BAŞKAN İNAM MAKAMINI YENİ BAŞKANA BIRAKTI