BAŞKAN İNAM 4.GÜN BAYRAM YEMEĞİNE VE BAYRAMLAŞMAYA KATILDI.................

BAŞKAN İNAM 4.GÜN BAYRAM YEMEĞİNE VE BAYRAMLAŞMAYA  KATILDI.................

PERŞEMBE MERKEZ MAHALLE'DE 800 KİŞİLİK BAYRAM YEMEĞİ İKRAMI VERİLDİ/ BAŞKAN İNAM 4.GÜN BAYRAM YEMEĞİNE VE BAYRAMLAŞMAYA  KATILDI.................

Kurban Bayramının 4.ncü ve son günü olan 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü Perşembe Beldemiz Merkez Mahalle’de bayramlaşma programı gerçekleştirilerek bayrama gelen vatandaşlara bayram yemeği ikram edildi. 
Sabah saat 10.00'dan itibaren beldemize bağlı köylerden ve diğer mahallelerden bayrama gelen bay bayan misafirlere Perşembe Merkez Camii’nin zemin katındaki çok amaçlı salonda 800 kişilik bayram yemeği ikram edilerek hoşsohbetler gerçekleştirildi. Özellikle gurbette çalışan , bayramlaşma ve bayram yemeği vesilesiyle bir araya gelen vatandaşlar da birbirleriyle hasret giderme imkanı buldular.
Bayramlaşma ve bayram yemeğine Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Belediye Meclis üyeleri, Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, din görevlileri, mahalle -köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam , Belediye Meclis üyeleri , Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ile Merkez Mahalle’de ikamet eden bazı mahalle sakinleri, bayrama gelen misafirleri Merkez Camii’nin zemin katı girişinde karşılayarak “hoş geldiniz” dediler.
Perşembe Beldemiz Merkez Mahallede verilen bayram yemeğinde vatandaşlara konuşma yapan Perşembe Merkez Camii emekli din görevlisi ve Perşembe Merkez Camii Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya , “ Ramazan ve Kurban Bayramları hepimizin ortak güzelliğidir. Birlik beraberliğimizi devam ettirelim. Biz Perşembe Merkez Camii cemaati olarak köylerden ve mahallelerden bayram davetimize icabet eden kardeşlerimize teşekkür ediyor, Allah’tan bizleri nice bayramlara eriştirmesini temenni ediyor, yediğimiz lokmaların şifa olmasını diliyoruz. Bugün saat 10.00’da tekbirlerle ve dualarla karıştırdığımız bayram yemeğimiz ikindiye kadar devam edecektir. Yaklaşık bin kişilik bayram yemeği hazırlandı. Bayram yemeği şifadır. Yemek yemeden gitmeyelim. Allah (c.c) , daha nice bayramlara erişmeyi hepimize nasip eylesin, Kestiğimiz kurbanları makbul eylesin. Her türlü bela ve musibetten bizleri uzak eylesin.” Şeklinde konuştu. 
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam’da bayram yemeği vesilesiyle yaptığı konuşmada; “ Bizim de iştirak ettiğimiz, beldemiz ve bağlı mahallelerinde çok güzel bayram programları oldu. Herkesin bayramını tekrar kutluyor, hayırlı bayramlar diliyorum. Bayramlar birlik ve beraberliğin pekiştiği, dargınların barıştığı , insanların kardeşçe kucaklaştığı müstesna günlerdir. Bu günleri iyi değerlendirerek hiç kimsenin kalbini kırmadan dostluk ve barış içinde bir bayram geçirelim. Bayramdan sonra da dostluklar ve dayanışma devam etsin istiyorum. Bu programı ve ikramı organize eden cami dernek başkanımızı ve yönetimini kutluyorum. Hepinize sağlık ve mutluluklar diliyorum. Sağolun.” dedi.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam