ALTAN YEMEK SALONU HİZMETE AÇILDI..........

ALTAN YEMEK SALONU HİZMETE AÇILDI..........

BAŞKAN İNAM İŞYERİ AÇILIŞINA KATILDI...
Perşembe Beldemizin Cevat Özyurt Caddesi üzerinde Taner Altan’ın sahibi olduğu “Altan Yemek Salonu” adlı yeni işyeri hizmete girdi. 13 Mart 2020 Cuma günü Cuma namazının ardından saat 14.00’de gerçekleştirilen açılışa Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ve Belediye Meclis üyeleri, Perşembe Merkez Camii din görevlisi imam hatip Raşit Bayraktar, Perşembe Merkez Camii Dernek Başkanı emekli imam hatip Mehmet Kaya, din görevlileri, işyeri sahipleri ve vatandaşlar katıldı.
Açılış merasiminde ilk konuşmayı yapan imam hatip Raşit Bayraktar, Peygamberimizin (sav) dürüst tüccarın sadıklar ve nebilerle birlikte haşrolunacağı buyurduğunu hatırlatarak, “Mevlam burada dürüst , sünnet-i seniyeye uygun , İslami ölçüler içerisinde hizmet vermeyi nasip eylesin” dedi.
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam’da yaptığı konuşmada, iş yeri sahiplerine yeni açtıkları iş yerinin hayırlı olması dileğinde bulunarak , Perşembe Belediyesinin son 1 yıllık hizmetlerinden bahsetti. Başkan İnam şöyle konuştu:
“Saygıdeğer Perşembeliler! Yeni bir mekân açılışında beraberiz. Yeni açılan bu mekân beldemize ve sahiplerine hayırlı olsun. Kendilerine bol kazançlar temenni ederim. Perşembemizde güzel şeyler oluyor. Böyle mekânlar açıldıkça bizler de mutlu oluyoruz. Çünkü bu beldemizin gelişmekte olduğu anlamını taşımaktadır. Birkaç ay içerisinde 3-4 yeni işyeri açılışı gerçekleştirdik. Böyle mekânlarda lezzetten ziyade görüntü, temizlik ve hijyende çok önemli. Arkadaşımızı kutluyorum güzel bir mekan açmış. Kendisini tebrik ediyorum.”
Perşembe Beldemizde son bir yıl içerisinde belediye olarak gerçekleştirilen projeler hakkında da bilgi veren İnam, mahalli seçimlerin üzerinden bir yıl geçtiğini hatırlatarak , “ geçen dönemde olduğu gibi bizler kısıtlı imkanlarımıza rağmen tüm gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz.” Dedi. Başkan İnam şöyle devam etti:
“Son bir yıllık hizmetlerimizden özetle bahsedersek; öncelikle gençlerimizin kötü alışkanlıklardan ve bazı mekânlarda kurtulması , spor yapması amacıyla halı sahamızı yaptık. Daha sonra yaya ve bisiklet yollarıyla beraber Köksal Toptan Bulvarınının tadilatını gerçekleştirdik. Vekilimiz Ahmet Çolakoğlu’nun da çok yardımları oldu. Bulvarın parke taşlarını onun katkılarıyla aldık. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Yeni Sağlık Ocağımızın temeli atılıyor. 112 acil istasyonu da oraya taşınacak. Yapılan anlaşmaya göre 6 ay içerisinde bina bitirilip hizmete sunulacak. Yeni bina 2 katlı olacak. 7 doktora hitap edecek ve yataklı olacak. Beldemiz için çok güzel bir hizmet olacak. Milletvekilimiz Çolakoğluna desteklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Bu işlerle ilgileniyor. Kendisiyle birlikte istişare ediyoruz.
Beldemizin tam ortasındaki eski belediye garajımızı söktük. Perşembe’mize yakışmıyordu. Yeni garajımızı eski Persan Fabrika arazisine taşıdık. Eski garaj arsamızı ne yapacağımızı düşünüyoruz. Buna sizlerle birlikte bir karar vereceğiz. Ben oraya inşaat yapmak istemiyorum. Halkın hizmetine sunacağımız yeşil bir alan olsun, güzel bir mekan olsun istiyorum. İnşallah onu da yapacağız.
Yine hizmetlerimiz arasında Perşembemizde “Hoş geldin Bebek ” uygulamasını başlattık. Yeni doğan bebeklerimizin ailesini ziyaret ediyoruz, bebeklere hediyeler götürüyoruz. Ailesinin mutluluğunu paylaşıyoruz. Bildiğiniz gibi bir de otobüs alıp sizlerin hizmetine sunduk. Cenazelerimizde, bayramlarımızda, düğünlerimizde halkımızın hizmetinde olacak. Futbolcularımızı maçlara getirip götürüyor. Ayrıca kısa mesafe olduğu için ihaleye giremeyen Hacırecepler Mahallesinin öğrencilerini okula taşıyoruz.
B elediyemize TBB tarafından hibe edilen yeni kamyonumuz da geldi. Beldemize hayırlı olsun. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hiçbir ayrım yapmadan, parti farkı gözetmeden , mahalle ayrımı yapmadan hizmetlerimiz bundan sonra da devam edecek. Herkesin ihtiyacı neyse görmeye çalışıyoruz. Bu vesile ile hepinize tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah her şey daha güzel olacak. Bu mekânında hayırlı olmasını diliyorum.”
Korona virüs konusunda da hatırlatmalarda bulunan Başkan İnam, “temizlik ve hijyen kurallarına uyalım, tokalaşmayalım, selamlaşalım” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Merkez Camii din görevlisi Raşit Bayraktar tarafından dua yapıldı. Duadan sonra kurdele kesilerek yeni işyerinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa katılan misafirlere yemek ikram edildi. Yeni açılan “Altan Yemek Salonunda döner, sulu yemek, tabldot yemek ve toplu yemek siparişi hizmetleri sunulacak. Hayırlı olması dileklerimizle bereketli kazançlar temenni ediyoruz.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam