2.NCİ İSMAİL HAKKI DURDU FUTBOL TURNUVASI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR…

2.NCİ İSMAİL HAKKI DURDU FUTBOL TURNUVASI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR…

Perşembe Belediyespor’un merhum Başkanı İsmail Hakkı Durdu anısına bu yıl ikincisi düzenlenen futbol turnuvasında 2 hafta geride kaldı. Turnuvaya 15 takım katılıyor. Çekilen kura sonucunda her grupta 5 takım olmak üzere (A B ve C) 3 grup oluşturuldu. Turnuvada tüm maçlar takımların isteği üzerine her hafta Pazar günü oynanıyor. Müsabakalar hava şartlarından dolayı 35’er dakikalık 2 devre üzerinden yapılırken , devre arasında ise 10 dakikalık mola veriliyor. Takımların kaleciler dahil 4 oyucu değişikliği yapma hakkı var. Geçen yıl birincisi düzenlenen turnuvada şampiyon Camiliköyspor olmuştu. Turnuvada şampiyon olan takıma 3.500 TL ve kupa, ikinci olan takıma 1.000 TL ve kupa , üçüncü olan takıma da kupa verilecek. Ayrıca turnuvanın en iyi kalecisine ve gol kralına da ödül verilecek. Zonguldak, Bartın ve Karabük İllerindeki 1.nci amatör ve süper amatör liglerde futbol oynayan futbolcular da turnuvadaki takımlarda yer alıyor. 
23 Haziran 2019 tarihinde başlayan turnuvada bu hafta Pazar günü (30 Haziran 2019) gruplarda ikinci hafta müsabakaları oynandı. Gruplarda oynanan maçların ardından A Grubunda Koramanlarspor, B Grubunda Ekotekstilspor, C grubunda ise Muharremşahspor rakiplerini mağlup edip 3’er puan alarak liderliğe yerleştiler. Turnuvada üçüncü hafta maçları 7 Temmuz Pazar günü oynanacak. 
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam turnuva ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Perşembe Belediyespor’un merhum Başkanı İsmail Hakkı Durdu anısına birincisi geçen yıl gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisini düzenlenen futbol turnuvasını bundan sonra geleneksel hale getireceğiz. Yaz aylarında beldemizin sosyal, kültürel, sportif yaşamını renklendirmek, bölgemizdeki sporseverlere futbol heyecanını yaşatmak, kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını istediğimiz gençleri spora yönlendirmek amacıyla düzenlediğimiz turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diliyor, centilmence maçlar oynanmasını temenni ederken, tüm sporseverleri de maçları izlemek üzere Perşembe Şehir Stadımıza davet ediyorum” dedi.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam