YENİ SAĞLIK OCAĞI İNŞAATINDA DIŞ CEPHE KAPLAMASI YAPILIYOR.............................

  YENİ SAĞLIK OCAĞI İNŞAATINDA DIŞ CEPHE KAPLAMASI YAPILIYOR.............................

 YENİ SAĞLIK OCAĞI İNŞAATINDA DIŞ CEPHE KAPLAMASI YAPILIYOR

Perşembe Beldemiz Yeni Sağlık Ocağı ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu inşaatında çalışmalar son hızla devam ediyor.
Pandemi sebebiyle 5 ay ara verildikten sonra 6 Ağustos 2020 tarihinde inşaatına yeniden başlanan Perşembe yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunda, kaba inşaat ve çatı tamamlandı. Ardından dış cephenin sıvası yapılarak yangına dayanıklı malzemeden cephe kaplanmasına başlandı. Diğer yandan bina içinde de çalışmalar devam ediyor. İç cephenin kaba alçı sıvası bitirilerek ince alçı sıvaya geçildi. Binadaki tesisat çalışmaları da büyük ölçüde tamamlanarak montaj aşamasına gelindi.
Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğünden belirli aralıklarla beldemize gelen ekipler inşaatta incelemelerde bulunarak denetim yapıyor. İnşaatın gelecek yıl (2021) Şubat ayı sonunda tamamlanarak müteahhit firma tarafından teslim edileceği öğrenildi.
Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu'nun da destekleriyle Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılında yatırım programına alınan 1246 metrekare arsaya sahip yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, beldemiz girişindeki yeni binasında faaliyete geçtiğinde ambulans ve vatandaşların araçları için park yeri ve bahçe düzenlemesi de yapılacak. İki kat şeklinde inşa edilen binanın birinci bölümü 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, ikinci bölümü de sağlık ocağı olarak bir arada hizmet verecek. Muhtemelen 7 doktorun görev yapacağı ve yataklı olacak olan istasyonumuz hali hazırdaki eski binasına göre göre daha güvenli bir binada hizmet verirken, vatandaşlar da yazın sıcakta, kışın soğukta sağlık ocağı yokuşunu çıkmak zorunda kalmayacak. Binada engelliler için asansör de kurulacak.

 

 

 
 
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam
Başkan

Perşembe Belediye Başkanı

İsmail İnam